Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ebben a sátorban át tudom...

Ebben a sátorban át tudom teleltetni a pozsgásokat a lakás erkélyén?

Figyelt kérdés

[link]

A leírásban az szerepel, hogy átteleltetésre alkalmas, de nem tudom, hogy valóban működne-e, nagy mínuszokban... Kis erkélyünk van, második emeleti lakás. Bent nagyon meleg van télen, nem tudom mit tegyek a nyáron összegyűjtött pozsgásaimmal. Nincs pince, se alkalmas lépcsőház. Köszönöm a tanácsokat!



2014. szept. 3. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Érzem a leírásban, hogy te sem hiszel igazán benne, hogy egy ilyen kis vékony, átlátszó műanyag sátor védelmet jelentene. Napközben még hagyján - ha süt a nap - mert ugye az üvegházhatás... De este 5-kor lemegy a nap és másnap reggel 7-ig sötét van. Szerintem sem bírja 14 órán keresztül fagypont felett tartani a hőmérsékletet, ha kint mínuszok röpködnek. Ha benn tényleg olyan meleg van, én megfúrnám az erkélyajtót (vagy valami környéken lévő nem főfalat) és egy csővel bekötném ezt a sátrat úgy, hogy egy alacsony fordulatú, halk, kisfogyasztású ventillátorral a benti meleg levegőt pumpálnám a sátorba...
2014. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötletet! Valóban nagyon jól hangzik, de ebbe tuti nem menne bele a férjem, hogy 20 pozsgás miatt falat fúrjunk, vagy a nyílászárón lyukat csináljunk :(

Ráadásul úgy látom, hogy az állvány alján nincs fólia, csak ráhúzható a vázra. Jó, mondjuk ez megoldható, h alulra is tegyek fóliát. De .....

2014. szept. 3. 16:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy nagy, fűtetlen fóliasátor kb 4 fokot csillapít az éjszakai hidegeken.

-10 helyett csak -6 fok van benne.

A linkelt kb semmit nem csillapít.

Rakd az ablakba a gazokat.

2014. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom ablakba tenni, mert alatta van a radiátor. Tehát ott van a legmelegebb :/
2014. szept. 4. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy 4 fokkal legyen bent melegebb, ahhoz nagyon nagy fólia kell, szerintem akkora nem is létezik. Átlagos fólia 2 foknál többet nem tart, egy ekkora meg 1 fokot sem.


Nincs semmi spájz, pincerekesz, vagy valami, ahol hideg van, de nem fagy? Hát a rokonoknak?

2014. szept. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Létezik.

A 4 fokot egy kb 45négyzetméter alapterületű fóliasátornál tapasztaltam.

2014. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az pedig nem is olyan nagy.

Biztos nem volt túl hideg kint sem, vagy csak nem sokkal előtte hűlt le annyira a kinti hőmérséklet.

Amúgy kinti -2 el szokta vinni a benti palántákat.

2014. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Talajszinten mérve kint volt -19,5 bent -15,5.

(MIN-MAX hőmérővel mérve)

0 fok alatt hozza a 4 fokos csillapítást, fölötte nem mértem, mert nem érdekes.


Sok mérsékelten téltűrő növényem van ezért tudom pontosan a hőmérsékleteket.

2014. szept. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!