Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor célszerű lekaszálni a...

Mikor célszerű lekaszálni a kertet?

Figyelt kérdés
Jelenleg nem használjuk a kertet, ezért mindenféle, a helyi flórára jellemző növény, azaz gyom és dudva nő benne. Nevüket sajnos nem tudom, de vannak közöttük olyan szúrósak is, kevés csalán, ez az amaz. Ezek szerencsére olyan felépítésű növények, hogy a méretük és lágy száruk miatt könnyű őket hagyományos kézi kaszával (tehát ami nem motoros) lekaszálni. A kérdésünk az lenne, hogy mikor célszerű ezt elvégezni - pl amikor elér egy bizonyos méretet a magassága, vagy amikor elkezd már virágzani, gondolom a magok beérését nem célszerű megvárni, és évente hány alkalommal ajánlatos elvégezni a kaszálást?

2016. szept. 13. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Mivel nem akarjátok művelni a kertet, ezért kertészeti szempontból teljesen mindegy, érlelnek-e magot, mert annyi úgyis lesz, ami jövő évre kell, hogy szép gyomos legyen a kert. Legfeljebb a szomszéd fog leköpni, ha a szél hordja hozzá a gyommagvakat. De persze, ha a szomszéd se műveli a kertet, erre nem kell tekintettel lenned.


Amúgy meg olyan gyakran célszerű kaszálni, amilyen gyakran elég nagyra nő ahhoz, hogy bántsa a szemedet. Ez teljesen egyéni ízlés dolga.

4x azért kell szerintem, hogy ne szóljanak meg a szomszédok. Én a telekhatárokon kb. 6x szoktam évente, bár én motoros géppel, az kisebb fű esetén ledarálja és szétszórja a növényi részeket annyira, hogy legközelebbre elrothadnak.

Kézi kasza hadarója (rendsodrója) viszont összegyűjti, és ha nem hordod össze, akkor ezekbe belenő a következő adag, és a kasza hegye bele fog akadni a következő kaszáláskor.

2016. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
össze szoktuk kapargatni villával, és ha kiszárad akkor alágyújtunk, általában szép magasra csap fel a láng ilyenkor ősszel
2016. szept. 14. 04:27
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es teljesen értékelhető, korrekt választ adott.
2016. szept. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!