Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tapasztalatok a parasztbarackk...

Tapasztalatok a parasztbarackkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ültetés, nevelés, termés, igényei, stb.

2016. szept. 16. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen fajta, hogy parasztbarack, nincs.

Az Alföldön pl. a későn érő, keserű, rossz minőségű barackot értik rajta, zalai fórumozók meg esküsznek rá, hogy a parasztbarack az a magról kelt, saját gyökerén élő bármilyen fajta és származású barack.

2016. szept. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én a saját magról kelt barackot értem alatta. nagymamámnak volt egy ilyen fája gyerekkoromban, a legfinomabb barack volt, amit valaha ettem. Olyan édes volt, mint a méz. :-)Nagyapám mindig mondta, hogy kár permetezni, mert nagyon szívós. Kívül még zöld volt, de belül már érett. Szeretnék ilyet ültetni, de nem találok hozzá magot vagy magoncot
2016. szept. 18. 22:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos, hogy ez egy boltban (piacon) vásárolt, nemes fajta barack magjából kelt ki. Az igazi parasztbarackok szeptemberben érnek, zöldessárgák, kesernyések, nem túl édesek.

Azt meg lehetetlen megmondani, milyen fajta barack magját hajították el, ami aztán kikelt.

Mondjuk, ha zölden érett, és különösen jó ízű volt, akkor talán Champion lehetett, egy régi, egykor nagyon népszerű amerikai fajta. (Vagyis, annak egy bizonytalan hibridje.) A Champion egyébként is jól bírja saját gyökéren, magoncként.

Ezt lehet venni oltványként, egy hónap múlva már lesznek csemeték a faiskolákban.

2016. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a profi segítséget! Azt veszek! :-)
2016. szept. 19. 22:24
 5/5 anonim válasza:

Keress rá kérlek. Ez lasan egy fajtakört takar legyen az bármi is. Tudtommal nem minden nem magja parasztbarack ha kikel.

A parasztbarack ma már.Nevezik szőlőbaracknak is.

Jó "szőrős",molyhos,kissé kesernyés és apró. Fontos,hogy magról kelve is ugyan olyan lesz míg a nemes fajták magja ha kikel valószínű nem hasonlít a szülőre.Bár én olvastam olyat,hogy a barack ebben talán jobb, mint a többi fajta.

Szóval van olyan,hogy parasztbarack !

Igénytelen,jól terem. Nekünk,volt,hogy egy kis fán több, mint 130 db termett! Az ízértéke nem túl nagy ám lekvárnak kiváló! Én is ezért ültettem.

2016. szept. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!