Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sárgabarackot lehet magról...

Sárgabarackot lehet magról ültetni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem lesz fajtaazonos, inkább az érdekelne, hogy fog-e teremni? Valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat? Az őszibaracknál bejött, a magról kelt csemetéimből volt amelyik a harmadik(!) évben termett. Van egy hatalmmas, több, mit fél hektár kertem, oda tervezek gyümölcsfákat telepíteni, de nem akarok rá százezreket költeni. És nem is piacra hordanám, inkább elosztogatnám, ill. pálinkát főznék belőle. Semmi extra, csak jó lenne, nem üresen állna ott a telek.

2016. szept. 17. 12:00
 1/3 anonim válasza:
Persze, lehet :) Nekünk is van jó pár magról nőtt fánk, van is rajta termés bőven. Viszont a saját tapasztalatom az, hogy ezek a fák nem túl sokáig élnek...
2016. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Úgy gondoltam, mivel a terület nagy, szakaszosan ültetném. Csak akad egy-két olyan fa a sok között, aminek esetleg van olyan jó minőségű a termése, amit el lehet tenni, ill. a családban szétosztani. A többi meg nem baj, ha aprószemű, pálinkának szinte mindegy szerintem...
2016. szept. 17. 15:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet.Ahogy nálunk is ki kell 1-1,mindig elültetjük .
2016. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!