Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hatalmas fejü, gyönyörü...

Hatalmas fejü, gyönyörü liliomjaimat át lehet-e ültetni. Ha igen, mikor és hogyan, hogy megmaradjon ilyen szépnek?

Figyelt kérdés
Már jó néhány évesek , sosem ültettem át, de egyre szebb és természetesen több lett. Amikor ültettem a közeli bokrom kicsi volt, de most már ráárnyékol. Ez egy nagyon szép, nemes, óriás fejü orgona, nem szeretném megbolygatni.

2016. szept. 3. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor húzz bele, mert szeptember elején már megkezdődik a gyökeresedés.

Azért az elején még nem okoz gondot, ha letördeled az esetleges kicsi gyökereket, majd lesznek újabbak.

Amikor a szára leszárad, onnantól kezdődik az ültetési szezon.

2016. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A liliom levelei még élénkek, zöldek.Megvárjam, hogy valamennyire elszáradjanak ? Ekkor már október lesz.Tehát mit csináljak ?
2016. szept. 9. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen liliomról van szó amúgy? Csak nem fehérről?

Mert a színesek nálam már nagyon rég elhervadtak.

A fehérek ilyenkor már újra levelesek, azokat korábban kellett volna átültetni. Bár egy részüket én azért átraknám.

2016. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!