Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti hibiscus syriacus...

Kerti hibiscus syriacus hibiszkusz? 1/ mennyi ideig csíraképes a magja? 2/ van-e valakinek tapasztalata a katalógusokban található, általában 3, különböző virágszínű, összefonott kerti hibiszkusszal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1/ bár minden kerti hibiszkuszom magról ültetett, bizonytalan vagyok a csíraképesség megőrzését illetően, Idén tavasszal csíráztatási próbát is végeztem itatóspapírok között és egyetlen sem csírázott ki.

2/ ezeket a fonott növényeket vajon úgy állítják elő, hogy pl. 3 különböző színű növényről származó magot vetnek egyetlen cserépbe, vagy önálló magvetés után a várhatóan különböző színű virágot hozó magoncokat összeültetik és növekedés közben összetekerik őket ? Milyen ezeknek a további élete, nem "fojtja" meg a legerősebben növő a többit ? Egyáltalán életben maradnak ? Mert a katalógusokban nagyon vonzóan néznek ki.



2016. szept. 18. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem magról még nem sikerült szaporítani, de dugványozással igen. Épp most ültettem el 4 tövet. Tavasszal kettőt, azok már virágoznak.

Fonott növényem nincs, azt még csak képen láttam. Olyan bokrom van, ahol két szín lett teljesen együtt ültetve, így az fehér és rózsaszínű virágokat is hoz. Most épp a dupla virágú változatát próbálom ki, remélem, átvészeli a telet. Még kicsik, kb. 30 centisek.

2016. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is csak dugványozással tudtam szaporítani.
2016. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az üzenet címzettje: Miquel

Az elküldés időpontja: ma 18:50

Az üzenet előzménye: A kérdésre írt válasz: Kerti hibiscus syriacus hibiszkusz? 1/ mennyi ideig csíraképes a magja? 2/ van-e valakinek tapasztalata a katalógusokban található, általában 3, különböző virágszínű, összefonott kerti hibiszkusszal kapcsolatban?

"Én is csak dugványozással tudtam szaporítani."

Az üzenet témája: hibiscus syriacus (kerti hibiszkusz)

Az üzenet szövege: Hogyan tudtad dugványozással szaporítani ? Idény nyáron én az interneten talált dugványozási recepttel próbálkoztam, használtam Incit gyökereztetőt meg Clonex-et is (külön-külön), eddig teljes sikertelenséggel. A több tucat dugványból egy sem gyökerezett meg, a levelek teljesen leszáradtak ill. lerohadtak.


Szívesen elmondom, de engedelmeddel a nagy nyilvánosság előtt teszem ezt, hátha másnak is szüksége van a receptre.

Tehát: Májusban 15-20 centis csúcshajtásokat vágtam, ezeket dugtam 10 centi mélyen perlites homokba, vagy rögtön a helyükre, miután erről a részről lehúztam a leveleket. Július elején kb 2/3 részre vágtam vissza. Ha folyamatosan nedves a talaj, kb. 80-95%-os az eredés.

2017. aug. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor lehetséges, hogy lekéstem a megfelelő időszakot. Én ugyanis júniusban kezdtem el próbálkozni, ugyanis korábban nem volt megfelelő hosszúságú idei (zöld) hajtás, ugyanis minden leírás zöld félfás hajtást ír. Amikor már volt idei félfás hajtás, akkor már mindegyik csúcsán ott volt a virág bimbó (mit persze levágtam).
2017. aug. 12. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!