Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszt érdemes lenne átültet...

Kaktuszt érdemes lenne átültetni nagyobb cserépbe?

Figyelt kérdés
Már 1 éve van egy kaktuszom, akkor olyan 10 centi nagy volt, azóta már nött is kicsit, szerintem 1 centit, minden irányba, vastagabb is lett. Ez olyan kaktusz hogy a tüskéi nagyobbak az átlagnál, tehát az edény aljába is bele ér már.. Ez az edény műanyag, 8,5 centi szélességben, mélységben 9. Nemtudom, kényelmesebb, jobb lenne a kaktusznak ha nagyobb helye van, és nem akadályozza a tüskéit az edény belsö oldala?
2016. szept. 24. 14:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez egy Echinocereus trigiohidiatos Giant kaktusz
2016. szept. 24. 14:38
 2/7 A kérdező kommentje:
echinocereus triglochidiatus'
2016. szept. 24. 14:39
 3/7 TR75 ***** válasza:

Érdemes átültetni egy kaktuszt is, ahogy bármilyen más cserepes virágot is. Ahogy nő, fokozatosan kinövi a cserepet, jobban fogja magát érezni nagyobb helyen :-)

Persze fokozatosan érdemes átültetni, nem rögtön egy dézsába, hanem mindig egy kicsit nagyobba, hogy mutatós is legyen, de akár 2-3 évet is kibírjon benne.

2016. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na és milyen évszakba érdemes most összel? Elvileg génkezelt kaktusz, sokat kibír
2016. szept. 24. 16:03
 5/7 TR75 ***** válasza:
Szerintem még belefér, de ha nem annyira sürgős, akkor tavasszal. Télen inkább alszanak a virágok, szóval nem nagyon fog nőni. Ha van kedved és időd, akkor viszont még belefér.
2016. szept. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már semmiképpen ne ültess, a kaktuszok már takaréklángra tették magukat.

Majd úgy május felé ültesd át.

A leírást nem biztos, hogy jól értem, de szerintem még határeset, nem fontos átültetni, de már lehet, egy nem sokkal nagyobb cserépbe. (Fotó alapján tudnék biztosat mondani.)

Olyan másfél-két hónap múlva tedd hideg, de fagymentes telelőhelyre, és tartsd teljesen szárazon. 10 fok alatt fény se fontos, mert nem nő egyáltalán.

2016. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat, akkor most inkább hagyom
2016. szept. 27. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!