Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes krizantémot vettem,...

Cserepes krizantémot vettem, most ki lehet ültetni, nem fog megfagyni? Nem árt neki, ha épp virágzás közben ültetem át?

Figyelt kérdés

Megpróbáltam utánaolvasni, de nem egyértelmű.

Azt írják, vannak télálló fajták IS.

Tehát akkor olyan is van, amelyik nem bírja a hideget?

250 ft volt az Auchanban, de amúgy szép, egészséges tövek.

Úgy tudom, nem szabad a növényeket virágzáskor ültetni, megbolygatni, mert nem tesz jót nekik.

Lehet nem ilyenkor kellett volna venni, de máskor eszembe se jutna, most van szezonja, most van vele tele minden bolt meg virágpiac.


nem viszem ki temetőbe, meg a házban sem akarom hagyni, annyira nem tetszik, hogy szobanövényként tartsam. de a virágoskertbe jó lenne, a kertben van hely bőven.


2016. okt. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem átültetni kell, hanem egy akkora gödröt kell ásni, amibe a cserépből óvatosan kifordítva földlabdával együtt belefér.

[Az átültetésnél a régi kizsigerelt földet kirázod, vagy kimosod a gyökerek közül. Itt ezt nem kell megtenni!]

2016. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rendben, de nem ez volt a kérdés.

Hanem hogy márciusi kiültetésről olvastam, most meg október van.

2016. okt. 15. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Cserépből kiültetni bármit lehet virágzáskor, ha eleget tudod öntözni. Ilyenkor ősszel meg főleg lehet, mert egyrészt a talaj is mindig nedves, másrészt meg a növény keveset párologtat a hűvös idő meg a magas páratartalom miatt. (Ha mégis lenne szárazabb időszak, otthon tudod öntözni szükség esetén.)

Egy másik helyről nem mindent lehet virágzáskor átültetni, mert kiásáskor levágod a gyökerek nagy részét, mivel nem 1 m3 földdel veszed ki. De cserépnél minden gyökér a cserépben van.


A kis virágú krizantémok túlnyomó része télálló, a közepeseknek a negyede, a nagy virágúak között nemigen van, ami nem fagy ki, de nem kizárt persze. Hogy melyik milyen, azt csak próbával állapíthatod meg.

Ami télálló, azt nyugodtan ültetheted ilyenkor, mert nem fagy ki. Ami nem télálló, az meg úgyis kifagy jövő télen.

Ha kisvirágúról van szó, 10 cm-rel mélyebbre ültesd, mint ahogy a cserépben van, úgy a biztosabb. Egyrészt ki sem szárad olyan könnyen egy száraz télen, másrészt meg melegebb van lentebb.


Szobában napok alatt elsárgulna.

2016. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm.

ma is esős nap van, és a következő hétre is végig ilyen borús időt ír, így lehet még ma kiültetem.

2016. okt. 16. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!