Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tudok tenni a szomszéd...

Mit tudok tenni a szomszéd fáival?

Figyelt kérdés
A szomszédomnak a hátsó telekrésze határos az enyémmel. A kerítésemtől kb. fél méterre, található vagy 4-5 db nagyon magas és lombos akácfája, amiről ősszel valami eszméletlen mennyiségű levél hull, le amik elárasztják az egész udvarunkat és borzasztó sok munka van ezek összegereblyézésével. Ráadásul ez a szomszéd sérelmezi ha az ő fájáról lehullot leveleket visszadobják, mivel ezt már szóvá tette a másik szomszédjának. Jelenleg most parkosítunk és nem szeretném ha kirohadna a gyep a levél alatt. Próbáltunk szólni, hogy azokat a fákat amik a kerítés közvetlen közelében vannak vágják ki, azt meg is ígérték, de azóta sem végezték el a munkát. A környéken lakók szerint ezek a szomszédok nagy sóher hírében állnak. Tudok tenni valamit velük? Annyi levelet én nem tudok tárolni ill. nehogy én dolgozzak már, azért mert ő nem hajlandó kivágni a fáit és különösen ne én tároljam már az ő fái leveleit. Az idén kivágattam a telkemről az összes lombhullató fát, hogy tujákat ültessek. Valaki tud valami jó megoldást hova induljak el?

2016. okt. 26. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah annyit elfelejtettem, hogy ez a szomszéd nem is lakik itt mivel ez egy üres telek!Tehát azoknak a fáknak ott nem sok értelme van, max. hogy nekünk dolgunk legyen vele, mivel ők nem járnak oda, ill. nem gondozzák azt a telekrészt.
2016. okt. 26. 17:57
 2/8 anonim ***** válasza:
41%
Hogy hova indulj ?A mezőgazdasági boltba Glialkáért. Minden egyes fának meg keresel egy gyökerét ami biztosan hozzád is átmegy. Elvágod és ráhúzol egy kis üveges Glialkát had szívogassa. Aztán ha kifogy mégeggyet. Persze ezt úgy hogy a szomszéd ne lássa. Idén már ne jövőre ha kezd beindulni a fa. Tudom ez nem szép dolog de más megoldás aligha lesz. Ezt én egy ismerősőmtől hallottam neki ugyan ez volt a problémája. Neki bevált.
2016. okt. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Több út létezik.

- Az egyik a jegyzőnél kérhető birtokvédelem.

- A másik egy "túladagolt" tavaszi permetezés, ami leégeti a leveleket. Ezt lehet párszor ismételni, azután kakukk.

2016. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

ha nem lakik ott senki akkor egy megfelelö pillanatban átugrasz egy akkus fúroval a kezedben. felkaparod a fa tövénél a földet h ne látszódjon a luk. belefúrsz néhányat egy kb 10-es fúróval. a lukakba meg elkezded csepegtetni a gyomirtót, vagy bele erősitesz egy tölcsért a lukba amit csurig öntesz gyomirtóval. majd a fa beszivja és kipusztul.

Én ezzel a modszerrel pár nap alatt végeztem 5 derékvastag nyárfával ami már már a keritést tolta arrébb.

öntheted mellé is de igy biztosabb a hatás

2016. okt. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Én próbáltam normálisan udvaiasan szólni, de úgy látom nem volt hatása. Olyan felháborítonak tartom, hogy tényleg mi próbáljuk széppé varázsolni a portánkat, rendben és tisztán tartani mindent, és a szomszéd trehánysága miatt még több munkánk van ezzel. Mert állítólag sajnálják rá a pénzt h kivágasság, volt aki mondta neki hogy a fáért cserébe, kivágja, akkor meg a fát sajnálták oda adni. Egyszerűen nem lehet velük mit kezdeni. Lehet jobb lenne megvenni nekem tüzifának és kivágnánk mi magunk, tényleg nem akarok rosszba lenni velük, de nagy veszekedősök hírében állnak és nem hiányzik nekünk kisgyerek mellett hogy ezek ide járjanak a nyakunkra állandóan. Egyébként ők egy idős házaspár...
2016. okt. 27. 05:49
 6/8 anonim ***** válasza:

A MEGOLDÁS!:


Éjszaka elővenni a láncfűrészt (lévén üres telekről van szó) és kivágni a fát. Tüzelőd is lesz meg a fa se jelent többet gondot.


Nekem anno olyan bajom volt, hogy baromi sok volt a fa a területemen, nem tudtam internetet beköttetni, mert nem jött át a jel, januárban vettem láncfűrészt, kivágtam a fákat, azóta tüzelő is van, nem fázom meg internetem is van amin keresztül ezt most én leírom ide...

2016. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem ugyan az hogy a sajátod vágod vagy a szomszédét.
2016. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Éjszaka kivágja (remélhetőleg a szomszédok nem árulkodósak), eldugja, mire észre veszik lehet, hogy már el is tüzelte a fát és utána bizonyítsák be, hogy Ő volt...
2016. okt. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!