Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédom ki akarja vágni...

A szomszédom ki akarja vágni a gyümölcsfáit. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Két fiatal megvásárolta a mellettünk lévő telket. Az előző gazdája szépen művelte. Gyümölcsfákat (isteni finom barack és körte), málnabokrokat, szőlőt telepített. Ezek az újak meg mindent ki akarnak vágni, nem tisztelik a gazda munkáját.


Mit lehetne tenni?



2016. ápr. 7. 14:53
1 2 3 4 5
 1/49 anonim válasza:
86%
Semmit. Az ő telkük, azt csinálnak amit akarnak.
2016. ápr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
82%
Jól értem a kérdésedet, hogy szeretnél beleszólni abba, hogy a szomszéd telek új tulajdonosa ne a saját érdekeinek megfelelően, hanem az előző tulaj hagyományai alapján használja a saját tulajdonát?
2016. ápr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem beleszólás. Lehetnének annyi tisztelettel, hogy nem vágják fel tüzifának a más munkáját. Nem értem miért nem lehet olyan házat és kertet tervezni ahol megmaradhatna minden. Szegény gazda majdnem sírt amikor elmeséltem neki hogy ezek mit akarnak csinálni.
2016. ápr. 7. 16:47
 4/49 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy mást akarnak oda, mondjuk medencét, vagy egy nagy területet, ahol tudnak a gyerekek játszani vagy akáccal akarják beültetni, hogy legyen később tüzelőjük, vagy veteményezni akarnak, vagy kutyának akarnak egy nagy területet. Vagy le akarják betonozni a francba, hogy ne legyen vele meló. Se neked, se az előző tulajnak nincs ebbe beleszólása. Kérdezted őket, hogy miért akarják kivágni őket? Mi pl nem vágtunk volna ki mindent, ha lett volna, aki gondozza. De nekünk erre jelenleg semmilyen kapacitásunk nincs, így maradt a tarvágás, aztán egy falubeli beülteti kukoricával, gondozza, így nem lesz vele bajunk. Később majd szeretnénk mi beültetni, de nem azzal, ami most van, hanem mással. Ha a szomszéd ebbe belekötne, jól indulna a szomszédságunk története... De ha azt mondta volna, hogy ő gondozza, vágja, öntözi stb, akkor hajrá, engedtük volna neki, sőt a termést is megkapta volna. De nem volt jelentkező rá.
2016. ápr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
81%
Semmi beleszólásod nincs, hogy mit akarnak a telken csinálni.Gondolom más az elképzelésük.Ha te ezt szóvá teszed nekik, egy az, hogy lököttnek fognak nézni (jogosan), másrészt vita elejének jó.
2016. ápr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
83%

Nem beleszólás? Hát akkor mi?

Az ingatlanvásárlás nem a tiszteletről szól, ennyi erővel egy házat se lehetne átalakítani, felújítani, mert egyszer valaki abba sok időt és energiát ölt, amit tisztelni kéne.

Baromság...

Én imádom a növényeket, sőt gyümölcsfákat és bogyósokat tavaly ősszel telepítettem. De ez az élet rendje, a világ körforgása. Ha majd felépítették a házukat, telepítenek növényeket a saját ízlésüknek megfelelően. Nehogy már azt kelljen nézniük, ami nem tetszik nekik.

És ha nem szeretik a málnát? Akkor is gondozzák?

Nem is hiszem, hogy a volt tulaj majdnem sírt. Ha ennyire a szívén viseli, miért adta el? Azzal, hogy eladta, minden tulajdonjogot és döntést átruházott.

Neked pedig mi közöd van hozzá, mi van a szomszéd kertjében? Még nem is ismered őket, de már beleszólnál az életükbe. Na csak ilyen szomszédom ne legyen soha...

Esetleg neked kéne némi tiszteletet tausítani mások magánszférája és magántulajdona felé.

Ha fáj a lelkednek a fakivágás, miért nem te vetted meg azt a telket?

Pofám leszakad, hogy egyesek mindenbe bele akarnak szólni!

2016. ápr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
81%

Röviden:

Nem belevauvau más dolgába.

Isten őrizz az ilyen szomszédtól, mint te.

2016. ápr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%

Jaaa, én tudod, mit csináltam?

Kivágtam az összes barackfát...

Kivágtam a körtefát...

Kivágtam a szőlőt...

Kivágtam a málnát...

Kidobtam az epret...

És olyanokat vettem, amik nekem tetszettek és oda ültettem, ahol nekem tetszik.

Kivágtam a meggyfát, na azt nem telepítettem újat, viszont a cseresznyefát meghagytam, mert az a fajta volt, amit szeretek.

Az izélt volna be, ha ebbe bárki bele mert volna szólni.

Én házam én váram.

2016. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
77%

Az ő bajuk.

Nekünk is a szomszédban volt olyan kombó almafa, amire 5-6 fajta volt oltva, meg jófajta gyümölcsfák. És azzal kezdte az új tulaj, hogy kivágott mindent.

Évekkel később ültetett egy körtefát, de 3 évig nem nőtt semmit, mert nem tudott megerősödno, mert mindig rajta hagyta a gyümölcsöket.

Talán pár arasznyit nőtt évek alatt, majd kiszáradt.

Mi mondtuk neki /kertészek vagyunk/ hogy hogy kéne csinálni, de ö jobban tudja...

Volt, hogy elvirágzott a kajszija és nyavalygott hogy kidöglött és ki kell vágni.

/persze csak az elnyílt virágok potyogtak le, de azévben is termett vagy öt vödörnyit/

És ekkor már vagy hét éve itt lakott!

Van aki nem érdemli meg a kertet.

2016. ápr. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a kis ...k nem érdemlik meg a kertet... Tujasort akarnak meg piros levelű díszfát. Nekünk meg ezt kell majd néznünk?? Az új ház miatt így is ki kell majd mennünk a kapuig ha körbe akarunk nézni, mert nem fogunk kilátni tőle. A telket majdnem féláron vették mert sürgősen kellett eladni. De ennyi hála sincs bennük hogy tiszteletből megtartanának valamit...
2016. ápr. 7. 23:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!