Kezdőoldal » Otthon » Kert » Veronika cserjém elkezdett...

Veronika cserjém elkezdett barnulni, pedig azért nem ültettem ki, mert nem fagytűrő, akkor mi a baja?

Figyelt kérdés

2-3 hete vettem, nagyon szép, egészséges volt.

A locsolással nem hiszem, hogy gond lenne, fényt is kap.

Utánaolvastam, nem fagytűrő, szóval nem ültethetem a kertbe.

van valakinek ilyen növénye?


2016. okt. 27. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

De, fagytűrő, csak nem annyira, hogy a mi éghajlatunkon kibírja a telet.


Azt mondjuk nem írtad hogy most hogyan tartod. Ha fűtött szobában, azt nem bírja.

2016. okt. 28. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A konyhában van az ablakpárkányon.

Túl meleg nincs bent, kb 18 fok.

Fényt kap bőven.


Hát akkor mégsem fagytűrő, ha nem bírja a telet.

Nincsenek nálunk olyan durva telek, sőt igencsak enyhék.

Ez a két lehetőség van, mert télikertem, pincém, stb. nincs.

Tehát vagy kint az udvaron, vagy bent a házban lehet.

2016. okt. 28. 07:57
 3/7 anonim ***** válasza:

"Hát akkor mégsem fagytűrő, ha nem bírja a telet. "


Na igen. Az almafa fagytűrő? Persze, csak nem az orosz tundrán vagy a finn fjordoknál. A Veronika is fagytűrő, csak nem a mi éghajlatunkon.


"Nincsenek nálunk olyan durva telek, sőt igencsak enyhék."


Akkor ezt magyarázd el a Veronikának is, mert lehet, hogy ő nem tudja hogy nálunk enyhék a telek és nem kéne elfagynia. Vagy máskor vegyél tájékozottabb, jól informált Veronikát.


"Tehát vagy kint az udvaron, vagy bent a házban lehet."


Az egyik túl meleg, a másik meg túl hideg. Nem tudod biztosítani neki a megfelelő klímát, tehát nem való az általad birtokolt környezetbe Veronika. Próbálkozz más, alkalmasabb növénnyel.

2016. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor mégis milyen telet bír ki?

Ami az egyenlítőnél van, és decemberben is 30 fok van?


Nem tudom, miért agy ilyen fellengzős.

Ami itt nálunk elfagy, azt nem nevezzük fagytűrőnek.

Mert elfagy, meghal, jövőre már nem hajt ki.

Az almafa igen, az fagytűrő. Tavasszal újra rügyezik, leveleket hoz, termést hoz.


Értem én, hogy próbáltál ironikus lenni, de nem jött össze.

Nem vagy tisztában a fogalmak jelentésével.

Talán arra gondolsz, hogy téltűrő, ha valakinek van egy hűvös, de nem fagyos pincéje.

De ez nem egyenlő a fagytűréssel.


Mivel itt nem kaptam választ, és most volt időm is, inkább rákerestem, esetleg neked sem árt informálódnod a témában:


"A veronikacserje dekoratív, félig télálló örökzöld. Ha megóvjuk a fagyoktól, könnyen tartható."


Nos, ez nem fagytűrés.

2016. okt. 28. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy tisztában a fogalmakkal, akkor meg kellene fogadnod a tanácsokat, nem a félreérthető megfogalmazások szavain lovagolni.


Fagynak azt hívjuk, ha 0 fok alá csökken a hőmérséklet.

Nem fagytűrő a paradicsom, a begónia, a fokföldi ibolya, mert ezek -1 fokon már elfagynak.

A veronika a netes információk szerint úgy -10-ig nem fagy el, vagyis fagytűrő, de a mi éghajlatunkon nem nevezhető téltűrőnek, mivel nálunk általában vannak -10-nél hidegebbek.

Mondjuk, Rómában vagy Párizsban valószínűleg kibírná a teleket. Néha nálunk is előfordul enyhébb tél, amikor védett helyeken áttelel a szabadban.

De a fűtött helyet nem fogja elviselni, mert 18 fok túl meleg a benti viszonylagos sötéthez képest.

Ha a szabadban tartod közvetlenül a fal mellé tolva, valami védett szögletben, nagyobb edénybe ültetve, és -5-nél hidegebb időben beteszed egy bármilyen fűtetlen melléképületbe, vagy csak a lépcső alá letakarva, azt kibírja.

Persze, csak ha nem hagyod kiszáradni.

2016. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kettőnk közül te nem vagy tisztában a fogalmakkal, és ez nem csak egy válaszodból derül ki.

Talán inkább hagyd, ha nem megy...

2016. okt. 29. 19:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Láthatóan kinyírtad a növényedet az ostobaságod miatt, de azért még nagyképűsködsz...


Ha ilyen szélsőséges módon nem értesz hozzá, hogy egy veronikacserjét lakásban akarsz tartani, akkor fogadd meg, amit a nálad okosabbak írnak.

2016. okt. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!