Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti vennétek kis sziklakertet?...

Orfeus kérdése:

Ti vennétek kis sziklakertet? Neten találtam nagyon aranyos kis kerteket bonsai-al, kövekkel, nagyon dekoratív volt!

Figyelt kérdés
Megfontolom hogy vegyek e ilyen pici kertecskét. Nagyon tetszik, az asztalon nagyon jól mutatna. Ti vennétek, vagy ha esetleg van nektek, ápolással kapcsolatban tudtok tanácsot adni?

2016. nov. 12. 04:48
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem műanyag, akkor ne vedd meg, az asztalon garantáltan nem tudod életben tartani. Szerintem máshol sem.
2016. nov. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Ha még picike kerti törpe is van benne, akkor tényleg cuki!
2016. nov. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Bonsait elég nehéz életben tartani, keress előbb fórumokat, ahol foglalkoznak ilyenekkel és tájékozódj. Hol találtad amúgy? Engem is érdekelne.
2016. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

A bonsaiozás gyakorlatilag pengeélen táncoltatott növényi életet jelent. A növényt folyamatosan ápolni, gondozni kell, nyírni nem csak a lombját hanem a gyökerét is. Ez által kvázi mindig csak annyit adni neki mindenből, hogy még éppen "ne haljon éhen". Ehhez mérten kell különböző tápoldatokkal locsloni, permetezni a leveleit, vízből, hőből, páratartalomból, napfényből meg egyebekből pedig nagyon szűk határok közé szorítani. Egyáltalán nem biztos, hogy a klíma amit teremteni tudsz neki az megfelelő lesz, és még ha igen is, akkor sem biztos hogy van elég időd foglalkozni vele. A bonsaiozás egy életforma, annyi odafigyelést és törődést igényel.


Szóval ha élő, akkor többnyire csak max pár hétig szokott igazán dekoratív maradni, aztán valami fentebb említett ok miatt elkezd csúnyulni. És ez nem feltétlenül a gondozás mértékén múlik, ha egyszer nem kedvezőek neki a körülmények.

2016. nov. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Én sohasem szerettem a szobába zárt természetet. Ha természetre vágyom, én megyek hozzá, és nem őt kényszerítem magamhoz.
2016. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elsősorban a bonsai tetszik, de van nagyon sok növény, amivel még csinálják. Vannak ilyen sivatagi növények, amik elméletileg nagyon jól bírják a kis üvegben is.


És alapból abból indultam ki hogy a konyhakertet, a pár fűszernövényt is kell locsolgat, fényre tenni, akkor szerintem ez is el lenne, mert a konyhába is elvannak a növények, mindegy milyet veszek, pedig a ráfordított idő kb 0.


Tudom hogy a bonsait metszeni kell, de gondolom ez sem megtanulhatatlan, régen volt nekem is, csak a költözésnél odaadtam öcsémnek, persze ott kipusztultak.


Szóval ne a legkényesebb növényt akarom tartani, csak egy kis esztétikus kertecskét a konyhába.


Igen, én is szeretek kimenni a levegőre, ugyan akkor nem szeretem ha egyhangú a lakás, szeretem ha van benne élet a gyerekeken kívül, és ezek nagyon szép, dekoratív dolgok. Részemről a hal ilyen, hogy azt is tartanak, mert nem kell foglalkozni vele, és ugyan olyan mint egy növény, egyiket eteted, másikat locsolod, ugyan úgy dekoratív...

2016. nov. 14. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Valami kaktuszfélékkel lehet próbálkozni, meg az a kavicsnövény, kövirózsa, ilyesmik. Még egy kis patakocskát is kialakíthatsz, csobogóval, kis szökőkúttal, ezek is nagyon dekoratívak tudnak lenni. és meg is lehet venni hozzá az "alkatrészeket". Bár megvenni is meg lehet egyben ilyet is, sőt, még valószínűleg olyat is találsz, aki egyedileg állít össze ilyeneket, de szerintem amit saját magad építesz, az az igazán tuti :)
2016. nov. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán találtam egyben egyébként. Igazából csak képet, amit gondoltam hogy összerakok aztán kész. Annyi féle van, nagyon sok. És persze jobban értékelném ha én készíteném. De szívesen meg is venném ha olyan nívós, tehát minőségi, szép dekoratív munka.
2016. nov. 15. 04:41
 9/9 anonim válasza:
23%
A legfontosabb, hogy rekettyést csak megbízható rekettye-árustól vegyél!
2016. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!