Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elültettem 3 napja egy ananász...

Elültettem 3 napja egy ananászt egy vidó alapján (linkelem), de nem néz ki túl jól?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=b0mhwAJM12U


Napról napra egyre rosszabbul néz ki. Barnul, szárad el. Hogy kéne ennek megélednie? Mit csináljak?



2016. nov. 17. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennek mar sehogy nem kene megeledni, ez szegenyke elkezdett rohadni.


Vagy rossz helyen vagtad le, vagy - es ez a valoszinubb - egyszeruen eretlen volt az ananasz, amikor leszedtek. Ugyan szallitas kozben utoeresre kesztetik, de ettol meg a csirazokepessege nem no meg. Probalkozz inkabb avokadomaggal (jo erett avokado kell hozza) - nekem pl. egy 80 centi koruli fam 'lakik' egy cserepben, ami magrol nott ki.

2016. nov. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a néhai Öveges professzort kifigurázó geg : hogyan csináljunk barackmagból atommagot analógiája. Az ananász fejet előbb pár napig be kell szárítani. Utána mosott nedves homokba kell tenni,hogy ne támogassuk a rothadást és a homokot csak nedvesen de nem vizesen kell tartani. Lehetőleg talpmeleget is kellene biztosítani. Az eredeti gyökereztetést lefejezett ananásznál ismertették, amikor a "gyümölcs" felső szelete is ott maradt a leveles hajtás alatt és beszáradás után csak rátették a nedves homokra.
2016. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A videón több dolgot is nagyon amatőr módon csinált a fickó:

Nem szabad azon frissen földbe tenni, szárítani kell pár napig.

Utána, ha virágföldet is használ (ami nem túl jó így egyből), de nem fél köbmétert kell használni, hanem mondjuk egy 10-es cserépnyit, ami elég gyorsan ki tud száradni, nem fenyeget huzamosabb időn át a sárban állás. Ha ez a kis cserép tele lett gyökérrel, majd akkor átülteti nagyobba.


De a legbiztosabb szerintem egy átlátszatlan pohár jó klóros CSAPvízbe állítani az alját, és csak amikor megjelennek az első pár mm-es gyökerek, akkor átrakni virágföldbe.


Jól írják, ez már berothadt, kuka.

2016. nov. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!