Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ma ettem egy szép piros...

Ma ettem egy szép piros paprikát, amit a piacon vettem, és elültettem a magjait. Van rá esély, hogy ki fog kelni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
igen
2014. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen, mégpedig nagyon fog közelíteni a nullához.
2014. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal.Mi is már most tesszük félre a szép paprika magjait.Az ősszel is csak ezért vettünk nagyon szép érettet a piacon,és most ott van a csodálatos palánta belőle .Sajnos az időjárás a hátráltató,hogy ki tudnánk ültetni .
2014. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, így frissen kiszedve és egyből elültetve ki fog-e kelni.

Én mindig meg szoktam szárítani kiszedés után, és utána ültetem.

Az teljesen biztos, hogy most tele van csírázásgátló anyaggal, ezért nem csírázik ki a paprikában a mag.

A kérdés az, hogy földbe kerülve mennyi idő alatt bomlik le ez az anyag, és ez idő alatt megromlik-e a mag.

Ha kikel, lécci, írd meg, okulásképpen nekünk.

2014. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oks! Előtte lemostam a magokat langyos vízben, hátha hamarabb lejön róla a csirázásgátló
2014. ápr. 18. 07:19
 6/8 anonim ***** válasza:
én is vetettem magot a frissen kiszedett paprikából, és szép palánta lett belőle!
2014. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jelentem! Amit drága pénzért vettem magot az baszott kikelni...

Amit közvetlenül ültettem éves után szinte mind kikelt!

2014. ápr. 26. 09:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor megint okosabbak vagyunk egy tapasztalattal. :)


Ez persze feltehetőleg valami hibrid, azaz nálad csak a tövek kis része fog hasonlót produkálni, mint amiből a magot szedted.

2014. ápr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!