Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lakásban/erkélyen nevelt...

Lakásban/erkélyen nevelt amarillisz nem dobta le a leveleit. Várjak még vele, vagy kivehetem a földből?

Figyelt kérdés

Virágosan vettük az amarilliszt 2 éve, akkor miután elvirágzott, a levelei is szépen lehervadtak, kivettem a földből, teleltettem a hagymát, és újra virágzott a következő évben. Akkor ismét teleltettem, de idén tavasszal, hogy visszaültettem a cserépbe, nem hozott virágot, csak leveleket. Leveles volt egész nyáron, és a levelei még mindig nem hervadnak le. Most már ideje lenne teleltetni, de nem tudom, mit csináljak. Levághatom a leveleit? Vagy várjam meg, amíg elhervadnak?


Amígy jó idő van, kint tartom az erkélyen, csak télen van a lakásban. A hagymát igyekszem hűvös helyen tartani.



2016. dec. 4. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Abba kell(ett volna) hagyni az öntözést augusztusban, akkor visszahúzódik.
2016. dec. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagyd abba az öntözést, ledobta a levelét tedd sötét helyre. Tavasszal ültesd friss földbe, és úgy kezd el locsolni.
2016. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 4. 15:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell kiszedni a cserépből.

Én csak annyit szoktam, hogy amikor az első fagyok leviszik a leveleket, akkor berakom a hűvös pincébe, ahogy van, aztán tél végén előveszem, esetleg ha olyan a kinézete, friss földbe rakom, de akkor is megmentem a gyökerek egy részét.

Ha túl kicsi lesz a hagyma, akkor nem fog virágot hozni abban az évben.

Ha túl korán adsz neki vizet, a szükséges nyugalmi idő még nem telt le, akkor a bimbókezdemények elhalnak.

2016. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Bajsza meg a szakálla! Ez micsoda butaság! Nálam szeptemberbe magától elkezd konyulni a levele!


Nyáron ki szoktam ültetni a kertbe, és ott jól szokta érezni magát a gyönyörű leveleivel!

2018. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!