Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen bogár lehehet az ami...

Milyen bogár lehehet az ami kiírtotta az összes kaktuszom de csak a tüskös kaktuszokat?

Figyelt kérdés

Telelett velük pár ève az összes kaktuszom aztán belülről kiettèk a húsos rèszüket, a külső bőrèt, a tüskèit ès a benne lèvő ereiket meg meghagyták. Próbáltuk lanolinnal permetezni ès fogalmamsincs hogy mèg mikkel de szüleim is próbálták kiírtani de sikertelenül. Kipusztult az összes tüskös kaktuszom, aztán pár èv után újra hoztam kaktuszt de azokat is kipusztították.


Ilyen pici apró fehèr bogarag amik úgy nèznek ki mint ha penèszes vagy porcukros lenne a virág.



2016. dec. 5. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lehetett az, de máskor nem kell ilyen hülyeségekkel próbálkozni, mint lanolin.

Ha belülről eszi valami, akkor kizárólag felszívódó szer ér valamit, pl. Mospilan, beöntözve. Ez biztos szer ilyen esetekhez.

2016. dec. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ezeket próbáltuk, utólag kiderült hogy szüleim ezekkel is próbálkoztak. Mezőgazdasági boltban ahol többek között növény védőszereket is árulnak meg minden ilyesmit, ott is ezeket ajánlották, de felhívták a figyelmem hogy lakásban tilos használni őket, még úgy se hogy megöntözöm velük a virágot. De mint már írtam, nem érnek semmit. max 1-2 hét és újra tele vannak. Most még a nyáron hoztam új kaktuszokat, de ezek szintén bogarasak lettek. Már nem tudok mit kitalálni rájuk. A lanolin csak addig jó még naponta permetezem vele, ettől megszárad és elporlad rajta, de most a tegnapi nap elfelejtettem le permetezni vele, és szó szerint hemzsegtek rajta.



De egyáltalán hogyan, honnan jönnek be a zárt lakásba?

2017. okt. 5. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg használható képeket csinálni róluk, mert így fogalmam sincs, mik lehetnek.


Az nem lehet, hogy kirothasztod a kaktuszokat, és az elhalt kaktuszok belsejét eszik? Mert ilyenek előfordulnak.

2017. okt. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

remélem jók lettek, most csak ezen az egy kaktuszon jelentek meg:


[link]


[link]


[link]

2017. okt. 6. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek egy helyben vannak mindig, vagy szaladoznak? (Vagy pajzstetvek, vagy ászkák.)

A Mospilannak mindkettőt üzembiztosan el kellett volna pusztítani.

Talán túl hígra sikerült a beöntözéshez használt oldat.

2017. okt. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem mászkálnak, mármint ami az egyik képen van élő, az előtte nemvolt ott. Ezen a kaktuszon ami le van fényképezve, pár hónapja is megjelentek de akkor csak kb 3-4 élő példányt vettem észre rajta, akkor késheggyel nyírtam ki őket, aztán mostanáig nem is jöttek elő, csak most már mikor észrevettem őket akkor televolt velük a kaktusz.
2017. okt. 7. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!