Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen új motort vegyek a...

Milyen új motort vegyek a Robi 56 os kapálógépemre? Mert a régi tönkrement!

Figyelt kérdés
Lehetőleg 4 lóerő felett legyen. Röpsúlyos kuplungos.

2016. dec. 17. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Honda vagy Briggs motort szerintem . Én Hondát vettem mert az volt éppen. 70 ezer volt.
2016. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van még olyan állapotban az alja, hogy érdemes legyen új motort venni rá? Ha nem, akkor keress egy használt motort, vagy komplett kapát. Aztán ha lesz pénzed, vegyél új gépet.


Én elkövettem azt a hibát, hogy régi gépre vettem új Honda motort. A motor tökéletes azóta is, de az aljában kicseréltem a szimeringeket meg a csapágyakat, aztán mikor szétment a függőleges tengely alatti csapágy amit előzőleg nem cseréltem, és emiatt szétszedtem, akkor ismét cseréltem az összes szimeringet meg csapágyat, mert a szétszedéstől károsodott némelyik, aztán cserélni kellett a komplett kuplungszerkezetet, aztán szétment a szarv állítható alja, azt megoldottam egy egyedi megoldással, aztán vettem új gázkart bowdennel, tehát összességében ott vagyok pénzben, mint ha vettem volna egy komplett új gépet, csak mellé dolgoztam vele több napot, és ránézésre mégis egy régi összetákolt sz@rt hajtok.

2016. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ellenpéldának meg ott az enyém. Már a harmadik motort teszem a régi alsó részre ami Rk04 néven vett még a nagyapám Ha jól tudom. Egész kicsi voltam már használta. Kb 22-23 éves lehettem mikor új motort kapott. Az idén tettem rá ismét újat. Én most 37 vagyok úgyhogy kb 34-35 éve biztos megvan és javítva még soha nem volt az alsórész.
2016. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem.Az alsó rész elég jo állapotba van azért gondoltam új motorra. Ezt néztem hozzá: [link]
2016. dec. 17. 15:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Jó lenne hozzá??
2016. dec. 17. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!