Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van egy régi Stihl 010 AV...

Danielg kérdése:

Van egy régi Stihl 010 AV fűrészem. Üzemanyagot és levegőt kap, szikra van és egyszerűen még egy püffenést sem ad ki magából. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 18:20
 1/8 anonim válasza:
Gyertyán látszik a benzin ? Karburatort puculd ki, ha ugysejo akkor cserèlj memránt a karburátorban , de elobb gyertya cserevel probáld , ha igyse semmi akkor a hengerbe pricolj 1:25 os kevwrèk pencint fecskendovel bekell robbanija egy kucsit pöfognikye kell , ha nem akkor a gyujtas van elálitodva , amikor berántod nemránt vissza ? Mert ha igen akkor tuti a gyujtás nemjolva allitva mdrt alkor adja a szijrat mikor a dugatyu lentvan , írj ha ezeket megcsináltad ès mègsejó , helyesírásèrt bocsi :)
2015. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Komprszió van ? Első voltam :)s
2015. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pandas74 ***** válasza:
Ha uzemanyag(megfelelo mennyisegben) van,szikra van(megfeleleo idoben)van,es meg kompresszio is,akkor annak indulnia kell!Mivel elofordul a gyujtogyertyakkal,hogy a hengerbol kiszerelve leadjak ugyan a szikrat,beszerelve viszont nem ,igy ennek a cserejevel kezdenek eloszor.Gyakori hiba az is ,hogy a kipufogo elkokszosodik ,eltomodik igy szinten nehezen vagy egyaltalan nem indul.....elofordult mar olyan is a "praxisomban",hogy a gazdaja nagyon jot akart a gepenek,es a benzinhez az eloirt keverekolaj tobbszoroset kevertek.....ettol viszont nem indult.Ellenorizd le ezeket,h nincs mechanikai baja ,indulnia kell.
2015. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam indítani féksprével úgy is, hogy rajta a kabi, úgy is, hogy nem. Közvetlenül a gyertya helyén is fújtam be neki, de semmi. Kompresszió korához képest nagyon jó van, azért nem értem miért nem indul. A gyertya ok. mert egy másik működő fűrészből kivettem és nem indult avval sem. A berántót nem rántja vissza, tehát úgy tűnik "jó helyen" van a gyújtás, vagy nagyon nem. A kipufogót még nem néztem, de szerintem egy apró jelnek lennie kellene az indulásra attól ha el van dugulva.
2015. dec. 29. 18:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Sőt a lendkereket is levettem nem e az ék nyíródott el. De minden jónak tűnik.
2015. dec. 29. 18:51
 6/8 anonim ***** válasza:
"féksprével" AZ meg minek? Ha hideginditot használnál azt még érteném.
2015. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pandas74 ***** válasza:
Kovetkezo tippem lett volna a fektisztitos inditas....elofordulhat az is ,hogy a fotengely-szimmeringek bekemenyedtek ,ezert elengedi a levego uzemanyag kevereket az elosuriteskor.Mivel a fektisztitot(kb ugyanolyan hatasu ,mint a hidegindito)a hengerbe kozvetlenul is fujtad,,de nem robbant el ,igy mindenkepp a gyujtasnal keresgelnek.Meglehet,hogy a gyujtokabel van mgtorve,vagy a tiristor nem ad le nyomas alatt is atuto ereju szikrat.
2015. dec. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A DUGATTYU FORDITVA VAN BENNE
2018. febr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!