Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyertyaviaszt rakhatok a...

Gyertyaviaszt rakhatok a Frissen metszet ágra, hogy ne legyen baja a fának?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Borzasztóan nehéz megérteni a kérdést. Az ágra akarod tenni vagy a metszésfelületre ? Mivel két metszésfelület keletkezik (a fán maradó és a levágott ághoz tartozó), melyikre gondolod ? Milyen gyertyaviaszra gondolsz ? Van valódi méhviaszból készült gyertya, a visaz lágyuláspontja 64°C és van viasznak nevezett, de valójában parafinból készült gyertya, a parafin lágyuláspontja 80°C körül.
2016. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem sokat fog érni, mivel nem tapad hozzá.
2016. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A fán maradó metszés felületre gondolok. Olyan gyertyaviasz ami pl a teamécsesekben is van.
2016. dec. 17. 19:19
 4/10 anonim ***** válasza:

ha melegen ráöntöd és megmarad akkor jó, lezárja a sebet

de a fagél se drága 500ft megéri még ha csak pár fát metszel is néha

2016. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lewega ***** válasza:
Nem tudom, hogy a viasz rajta marad-e a fán. Sebtapaszt azért érdemes venni, mert abban olyan anyagok vannak, amik megakadályozzák, hogy a seben keresztül megfertőződjön a fa különféle nyavajákkal.
2016. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 K...László ***** válasza:
Vegyél Fagélt, olyan szürkéskékes zsír szerű, egy kis tégelyben van, és már mikor rákened a fasebre, érezni, hogy ragad oda, és már az ujjadról is alig jön le. Az általában beválik, nem fertőződik el.
2016. dec. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csakis fagél! A sebfelület is szebben gyógyul, forrad be tőle.
2016. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :D
2016. dec. 22. 12:44
 9/10 csa by válasza:

A

viaszt vagy paraffint keverd étolajjal melegítés mellett. Ne forrald !!! Az eredmény egy kenhető jól takaró anyag mely remekül helyettesíti a boltit. Használt étolaj is jó !!Ha kihűlés után kemény lett az anyag akkor újra melegíted és több olajat adsz hozzá, Hamar rájössz a megfelelő arányra!

2016. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vida Sándor válasza:

Vad cseresznyefába oltottam más cseresznye ágakat, két fajtát. A végeiket mécses viasszal zártam le, az ágakat szigetelő szalaggal rögzítettem. Mint a profik, ugye? ;)

Reménykedtem benne, hogy talán megerednek, első ilyen alkotásom. Akkorát nőttek év végére, mint a ház. Nem győztem rajta csodálkozni. A gönci magyar kajszi egyik ága félig letörött a viharban, csak úgy lógott lefele, azt is visszahajtottam, és szigszalaggal rögzítettem, Még a barackot is megérlelte.

2016. dec. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!