Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen zöldség, gyümölcs...

Milyen zöldség, gyümölcs fajták élnének meg erdőtalajon, lépcsőzetes terület dombján fektetve?

Figyelt kérdés
Folytontermő fajtákra gondoltam, paradicsom, uborka, dinnye, eper növényekből főként. De nem vagyok biztos abban, hogy mind alkalmas egy 3 méter magas kb 60 fokos dőlésű talajon való fektetett termelésre, minthogy a bab úgy tudom így nem teremne. Esetleg más ehető növények még? Jó vízellátottságú terület szélvédett, napsütétes délkeleti fekvésű. Permakultúra féleséget szeretnék összességében majd. Köszönöm, ha valaki segítene. :)

2016. dec. 26. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
60 fokos dőlésű? Oda kőszáli kecskék kellenek, bazki!
2016. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Parlagi kecskék lesznek inkább. De egy talajon fekvő növénynek szerintem édesmindegy a dőlés, ha támasztékra is felmászik.
2016. dec. 27. 12:45
 3/6 A kérdező kommentje:
HA pedig nem érthető, ez csak a lépcsős sík területek közti rész, azért arra a párszáz négyzetméterre nem zárom kecskét, inkább beültetném. :D
2016. dec. 27. 12:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk eper van, igaz, csak 45-50 fokos dőlésszögű a rézsűnk. Abszolúte nincsen semmilyen módon gondozva, csak kigyomláljuk a közte felbukkanó gazokat. A saját indáiról már annyira elszaporodott, hogy teljesen sűrű szőnyeget alkot, így most már a gyomlálnivaló is lényegesen kevesebb, mint eleinte. Erdei szamócánk is van, hasonló módon (nem) gondozva, szintén nagyobb foltokban.


Tökünk is volt néhányszor, amikor véletlenszerűen kikelt, akkor meghagytuk, az is bírja a rézsűt.


Mással nem próbálkoztunk, nagy a vadkár mifelénk, nem érdemes munkát feccölni semmibe, úgyis az állatok eszik meg. Érdekes módon az eperre nem járnak rá, pedig még a szőlőt is dézsmálják az őzek is, meg a vaddisznók is.

2016. dec. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Akkor eper már biztos. Ha a tök úgy uborka is, paradicsom kiderült rohadna úgy. Köszönöm. Tőzegáfonyát is honosítok.

Én magas patics kerítéssel próbálok majd védekezni, szintén sok a vad, ha neki mennének dobok rá szeder ágakat is.

2016. dec. 27. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:

A szederággal nem érdemes próbálkozni. Legfeljebb magadat karmolod össze, de a vadakat nem zavarja, hektárnyi tüskés-szedres-vadrózsás dzsumbujban is utat vágnak maguknak, ha olyan kedvük van.


A paticskerítés viszont önmagában is jó a vaddisznók ellen. Esetleg ha egy megszokott haladási útvonalukat keresztezi, akkor egyszer-kétszer megbontják, de idővel leszoknak róla, keresnek másik vonulási utat. De ha nem a megszokott útvonalukon van, akkor még ettől sem kell félni, akkor nem fogják kíváncsiságból megbontani.


Az őzek ellen meg a fene se tudja, mi a jó. Láttam már 2 méteres kerítéssel teljesen körbezárt területen belül őzet legelészni. Azóta is próbálom elképzelni, hogyan ugrotta át, de valahogy bement, majd később távozott is.


A tőzegáfonya jó ötlet! (Nálunk sajnos nem lenne esélye, vízszegények vagyunk.)

2016. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!