Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik sárgabarackfajtáknak...

Melyik sárgabarackfajtáknak van édes magjuk?

Figyelt kérdés

A keserű egyáltalán nem ehető?

Mért pár szemet régebben ebből is a mandulából is megettek tudtommal az emberek néha.



2016. szept. 2. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Én naponta ettem sokat a keserű magból is. Azért ettem mert volt egy basalioma nevű bőrrákom és a kajszi magról azt a tudományosnak hangzó infót olvastam, hogy a rákos sejtekben egy kibontóenzim felszabadítja a kajszimagból a ciánt és megöli a beteg sejteket. Míg az egészséges sejtekben nincs ilyen kibontóenzim.

Nem tudom megmondani hogy ettől gyógyultam-e meg mert mellé úgy ettem például az életerőt növelő fokhagymát is mint más az almát. Meg DHEA tablettát, ami 40 év felett kevés a szervezetben de pótlása életerőt növel. Meg hát stresszmentes életmódba kapcsoltam át. Valószínű e sok tényező együtt volt ilyen gyógyító hatású.

A keserű kajszimagban sok a cián de kémiailag kötött állípotban és az egészséges sejtekre veszélytelen. Viszont napi kb. 20 szemtől már éreztem hogy bizony dolgozik, teszi a dolgát mert kellemesen bizsergett a rákos rész és környéke, vagyis a magból kiszabadulhatott a cián ahogy írva volt. De azért az az érzésem hogy a stresszmentes életmódba váltás és a saját immunrendszer megerősödése győzedelmeskedhetett és nem a barackmag.

---

A neten az olvasható hogy a Pakisztánban élő hunzák naponta fogyasztják a kajszimagot. Belőle olajat is készítenek amit bőrápoló szerként használnak. Annyira nagy becsben tartják a kajszimagot hogy régen az volt a fizetőeszközük. A némi tapasztalatom után sem tudom biztosra megmondani hogy tényleg ilyen jó gyógyszer-e. Ezt tudósok állatkísérletei tudnák eldönteni.

2016. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ilyen szempontból a keserű mandula is jó ?
2016. szept. 2. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:

A keserű mandulát nem ismerem.

Még azt elfelejtettem hogy a neten az olvasható hogy gyereknek napi néhány szemnél több sárgabarackmag nem javasolt.

2016. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A sárgabarack magja 8 százalék amigdalint tartalmaz. Mérgezést főleg gyermekeknél írtak le: az egyik ilyen esetben 20-40 darab sárgabarack-mag elfogyasztása után lépett fel súlyos ciánmérgezés. Ezzel kapcsolatos jó tanácsunk nem lehet más, mint az óvatosság: egyszerre ne fogyasszunk el több magot, mint amennyi barackot amúgy megennénk, tehát egy nap maximum hat-nyolc szemet.


Ugyanez a cianid található a keserű mandulában (ennek nemcsak a kellemetlen íze, hanem a jellegzetes illata is jelezheti a méreg jelenlétét"

2016. szept. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt azt írják hogy a keserű mandulából ne együnk:

[link]

2016. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rákattintva a fenti linkre, ezt olvastam:

"Ilyen mennyiségű barackmagot még feltörve sem tanácsos elfogyasztani"

Most komolyan! Ki a bánat eszi meg a sárgabarack magját feltörés nélkül?

2016. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!