Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levendulánk már eléggé felkopa...

Levendulánk már eléggé felkopaszodott, mit lehet vele tenni? Elég öreg és hatalmas bokor.

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A hajtások egy részét vágd le rövidre. A leveldulát virágzás után közvetlenül kell visszametszeni, akkor nem kopaszodik fel. MOst viszont nem szabad az összes hajtást röviditeni, mert akkor könnyen lepusztulhat, legfeljebb az ágak felét-harmadát, a következö 1-2-3-évben a többit is és utána rendben kell tartani.
2010. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, sajnálom "megcsonkítani", de ha ez használ, akkor fokozatosan majd visszavágom.
2010. máj. 4. 08:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy nehéz egy nagy és öreg növényt visszavágni, de vagy elfogadod, hogy öreg, göcsörtös és felkopaszodott - ennek is megvan a hangulata, vagy visszametszed. Ha szeretnéd mégis megtartani az öreges karakterét, akkor nem tövig vágd hanem csak az elözö vi részekig vágd vissza. HA elég ügyesen csinálod, akkor a kinézete nem túl sokat változik, mármint ami az alakját illeti, csak az újabb hajtásokat tudod vele felfrissiteni.
2010. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. máj. 4. 13:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Szivesen
2010. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a levendulát nem szabad a teljesen elfásodott részig visszavágni, mert onnan nem hajt már ki.

Csak a félfás részig vágd, akkor tuti kihajt még.

Nálam legalábbis így jött be a levendulametszés.

A törzses levendulámat sajna elszúrtam, mert nagyon kicsire vágtam vissza, nem is hajtott most ki rendesen, csak néhány ágacska.Úgyhogy most van egy törzses levendulatorzóm.

2010. máj. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!