Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan ültessem át a megnőtt...

Hogyan ültessem át a megnőtt kaktuszomat?

Figyelt kérdés
Szeretném átültetni a kaktuszomat mert kinőtte a mostani cserepét, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Az ablakban tartottam, a falnak támasztva ezáltal nem vettem észre, hogy már akkora, hogy ha megmozdítom eldől. Egy kis része el van száradva alul, viszont mellette a cserépben valamint a kaktuszon nőnek az újabb hajtások. Sajnos nem tudom, hogy milyen fajta kaktusz mert ajándékba kaptam és semmi papír nem volt hozzá.

2017. jan. 3. 20:14
 1/8 anonim válasza:
Kesztyűt vegyél fel,majd ültesd át, ahogy egy normális növényt ültetnél. Nem olyan bonyolult, csak annak tűnik.
2017. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

És akár most is átültethetem, vagy meg van melyik évszakban ajánlott?

2017. jan. 3. 20:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Átültetni átültetheted, mert úgyis bent tartod, de normális esetben ilyenkor 10fok alatt szárazon kellene őket tartani(az enyémek már másfél hónapja így vannak, és lesznek is tavaszig).A tiéd valószínűleg megnyúlt a rossz tartás miatt, azért dől el.


Képet tudsz esetleg mutatni?

2017. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

[link]


Itt röviden le van írva minden :)

2017. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


Köszi a tanácsokat!:)

2017. jan. 3. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Óh hát ez egy parasztkaktusz.Szerencséd van.Egyike a legigénytelenebbeknek és tartható bent is, akár teleltetés nélkül, mert kicsi a fényigénye.Lehetne formásabb, de igazából semmi különösebb problémát nem látok alul sem, csak kicsit kilóg azért borul.


Az enyém nyáron virágzott is, az valami pompás: tenyérnyi rózsaszín virág.Igaz én nyáron kint tartottam.

2017. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jól volt a tipp a 3-as válaszban, el van formátlanodva a rossz tartás miatt. Ilyenkor hideg helyen kellene lennie.

Az átültetéssel várd meg a tavaszt.

Ha ez egy lakás, és semmi hűvös helyed nincs, akkor nem is nagyon érdemes átültetni, mert a téli meleg miatt még erősebb lesz a megnyúlás jövőre. Kis cserépben, szárazon tartva lehet egy kicsit mérsékelni rajta.

2017. jan. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 22. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!