Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tényleg lehetetlen elérni,...

Tényleg lehetetlen elérni, hogy a orchideám újra virágozzon?

Figyelt kérdés
2008. okt. 8. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem lehetetken, csak sok türelem és megfelelő ápolás kell neki. Ha esetleg bővebben írnál arról, hogy milyen fajta az orhideád, többet tudnék segíteni...

2008. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolni sajnos nem tudok, de ez a dolog engem is érdekelne.

Az én orchideám (a papírjára az van írva, hogy "concorde-orhids) is lepotyogtatta az összes virágát - tegnapelőtt esett le az utolsó is:((. Fogalmam sincs mit csináljak vele. Világos helyen van, de nem tűző napon, hetente vagy inkább ritkábban locsolom, de úgy, hogy ráöntöm a vizet, pár perc múlva pedig kiöntöm alóla (ezt egy virágboltos mondta).

Újabb levelet hoz, de virágot sajnos nem. Szóval, ha van valakinek ötlete, szívesen venném én is!

2008. okt. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem a virágos azt mondta,h mindig legyen alatta víz.A kertészmérnök meg azt,h lehetetlen h újra virágozzom,mert nagy páratartalom kell neki.
2008. okt. 9. 11:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja egyébként talán phalaenopsis.
2008. okt. 9. 11:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Nekem is phalaneopsis van.

Az enyém déli fekvésű ablakban van, az ablakpárkányon, konvektor felett, tehát télen nyáron meleg helyen van. 3-4 naponta öntözöm, az ablakon a reluxa soha sincs lehúzva. Jó vízáteresztő földben van. Többször virágzott már, sokáig virít, de 2 virágzás között eltelt kb 3-4 hónap, mire újra kivirágzott. Szerintem ennyi idő kell neki, hogy újra erőre kapjon. Remélem sikerül Nektek is!

2008. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnyugtattál.
2008. okt. 9. 18:25
 7/7 anonim válasza:
Szia! Nekem is van orchideám. Miután elvirágzott egy csomó időt vártam, hátha megint lesz rajta virág. Nem történt semmi, aztán egyszer a keresztanyukám mondta, hogy le kell vágni a szárát két szemig, ami azt jelenti, hogy ugye az orchidea szára több részből áll és addig kell levágni, hogy csak két ilyen rész legyen. Locsoltam egy héten egyszer és adtam nekik orchidea tápoldatot és most jönnek rajta új hajtások szóval lehet, hogy bejött. Próbáld ki! Hátha.
2009. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!