Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik rendeltek már a starkl-tó...

Scream85 kérdése:

Akik rendeltek már a starkl-tól vagy a sieberz-től gyümölcsfa csemetét, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

- Minden rendben megérkezett? Azt kaptátok amit rendeltetek?

- Megeredtek a csemeték?

- Bármilyen pozitív, negatív vélemény,tapasztalat érdekel.


Köszönöm


2017. jan. 12. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Negativ, hogy drága . egyébként minden fa, virág, eper a mai napig él és virul. Sieberzet pribaltuk csak
2017. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismerősöm szokott rendelni rendszeresen facsemetéket. (Nem tud ellenállni a szép színes fotóknak, és nem ért a növényekhez. :)

Volt már, ami nem eredt meg, de a többség igen, mondjuk 80-90 %.

Ugyanazt árulják, mint a helyi faiskolák, csak drágábban, és a szállítás miatt kicsit csökken az eredési esély.

A fajtaazonosság nem a csomagküldőtől függ, hanem a termelőtől, aki a címkéket ráteszi a fákra. Vagyis, melyik évben pont honnan sikerül vásárolni a csomagküldőnek.

2017. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egy biztos! A Sieberz kertészettől soha többé nem rendelek! Nagyot csalódtam bennük!


3 tő Duke áfonyát rendeltem tőlük.(Nem az első áfonya, amit elültettem, tudom hogy kell.) Próbára vettem a faja miatt, mert jövőre nagyobb ültetvényt szeretnék.


-Szóval megkaptam a 3 tő áfonyát, amiből kettő elég gyanúsan nézett ki. De eltettem szakszerűen: szabadföld, geotextil savanyútőzeg... stb -szóval ahogy kell.


Két hét múlva biztossá vált, hogy az a két tő elhalt. Felhívtam a Sieberz kertészetet, azt mondták küldjek fotókat a 2 növényről. Beküldtem. -Jött a válasz, hogy lehet, hogy nem öntöztem, de lehet, hogy túlöntöztem! :( .


Felívtam őket, mondtam , hogy nem az elő áfonyámról van szó amit elültettem, és mint először is mondtam nekik, mikor megkaptam is az a két tő már eleve elég halálraítélt volt!


Ezután, közölték, hogy sajnos épp túlléptem 1 nappal a 14 napot, így nem tudják kicserélni! Elmennek a K... Anyjukba! Szerintem ahogy a növényeket megkaptam, az állapotukból arra következtetek, hogy nem is ők termelték, csak mint viszonteladók adták tovább nekem!


Jövőre kb 2,5ha akarok áfonyával berakni, ezt a fajtát próbára vettem a termése miatt. Az tuti hogy azt a kb 100000 tő áfonyát amit jövő évbe tervezek kiültetni azt NEM a Sieberz kertészettől fogom rendelni! Ezek szélhámos viszonteladók!

2021. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Egy biztos! A Sieberz kertészettől soha többé nem rendelek! Nagyot csalódtam bennük!


3 tő Duke áfonyát rendeltem tőlük.(Nem az első áfonya, amit elültettem, tudom hogy kell.) Próbára vettem a faja miatt, mert jövőre nagyobb ültetvényt szeretnék.


-Szóval megkaptam a 3 tő áfonyát, amiből kettő elég gyanúsan nézett ki. De eltettem szakszerűen: szabadföld, geotextil savanyútőzeg... stb -szóval ahogy kell.


Két hét múlva biztossá vált, hogy az a két tő elhalt. Felhívtam a Sieberz kertészetet, azt mondták küldjek fotókat a 2 növényről. Beküldtem. -Jött a válasz, hogy lehet, hogy nem öntöztem, de lehet, hogy túlöntöztem! :( .


Felívtam őket, mondtam , hogy nem az elő áfonyámról van szó amit elültettem, és mint először is mondtam nekik, mikor megkaptam is az a két tő már eleve elég halálraítélt volt!


Ezután, közölték, hogy sajnos épp túlléptem 1 nappal a 14 napot, így nem tudják kicserélni! Elmennek a K... Anyjukba! Szerintem ahogy a növényeket megkaptam, az állapotukból arra következtetek, hogy nem is ők termelték, csak mint viszonteladók adták tovább nekem!


Jövőre kb 2,5ha akarok áfonyával berakni, ezt a fajtát próbára vettem a termése miatt. Az tuti hogy azt a kb 10000 tő áfonyát amit jövő évbe tervezek kiültetni azt NEM a Sieberz kertészettől fogom rendelni! Ezek szélhámos viszonteladók!

2021. máj. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!