Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől puhult meg/kezdett...

Mitől puhult meg/kezdett fonnyadásba a pozsgafám?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy télen kevés öntözést igényel, és kb. 18 fokot. Pár hete ültettem át nagyobb cserépbe, olyan földbe, amiben vannak ilyen is fehér valamik, amiktől levegőzni tud. Vagy valami hasonló céllal vannak benne. De a saját földjével ültettem át természetesen. Egyszer hagytam túl melegben (20fok+), de utána rögtön at is helyeztem egy hidegebb helységbe. Most pedig egy igazán hűvös, napos helyen van (kb 15 fokban). Először megaszalódott majd enyhe húzásra leesett 2 alsó levele, most pedig a felsők is kezdenek megereszkedni, megpuhulni. Olyan, mintha nem lenne benne elég víz. Pedig öntözöm az utasításoknak mrgfelelően, 2 hetente egyszer. Mi baja lehet? Mit csináljak vele? Nagyon szeretném megmenteni :(

2017. jan. 12. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyáron kell 2 hetente egyszer. Ilyenkor, 15 fokon elég 2 havonta egyszer, de akkor is óvatosan.

Lehet, hogy elrothadtak a gyökerei. A sok föld miatt több nedvesség marad a cserépben. Nem lett volna szabad átültetni.

Ha hideg hely után több napig volt a 20 fokon, akkor ez okozhatott esetleg levélhullást, egy nap nem.

2017. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Toltsek ra egy keves tápot?
2017. jan. 14. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Pozsgásra, télen? Semmiképpen.

Rothadó gyökerű növényre? Semmiképpen.


Tartsd teljesen szárazon legalább márciusig, és amennyi része életben marad, az majd újragyökerezik, ha jobb lesz az idő.

2017. jan. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben. Most elkezdett lehajolni, szegényben alig van élet. A levelei is aszalódnak. Nagyon sajnálom, ez az első ilyen növényem. Fogalmam sem volt, hogy ennyit árthat neki az a kevés víz. Ah..
2017. jan. 16. 22:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!