Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rota kapából folyik a benzin,...

Rota kapából folyik a benzin, miért?

Figyelt kérdés
Van egy brigs kis rota kapám, indul megy szépen, csak éppen, folyik ki belőle a benzin, mi mehetett tönkre?

2017. jan. 12. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Millio egy oka lehet. Folyik ki, honnan? tank benzincsap? Benzincső , karburátor?
2017. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fagyban mit akarsz rotálni?
2017. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A dinnyét ilyenkor kell palántázni
2017. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmit nem akarok rotálni, de tavaszra meg kéne csinálni és tök csóró vagyok ih nem az utolsó pillanatban kéne elkezdenem vele foglalkozni.
2017. jan. 12. 20:56
 5/11 anonim ***** válasza:

# 2

Hát hogy meglepődj, leírom: tavaly január első hetében megrotáztam Robi-52-vel a kb. 100 tőke szőlőmet. A föld mélyen át volt fagyva, de a tetején néhány cm porszáraz volt, a többszöri megfagyás-kiolvadás (és szublimáció) miatt.

Azért csináltam, mert az egész tele volt tyúkhúrral, és mire tavasszal kiszárad annyira a ragacsos, agyagos föld, hogy "hivatalos" módon lehessen kapálni, jó eséllyel már nem lehetett volna rendes munkát végezni, akkorára nőttek volna. Így meg kitakarítottam őket, szépen elszáradtak, tavasszal csak a tőkéket kellett körbehúzni a kapával.

2017. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért titkolod nsgyjából honnan folyik?
2017. jan. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát kb mindenhonnan, nem tudom megállapítani mivel egyből tisuta benzin az egész oldala
2017. jan. 14. 20:06
 8/11 anonim ***** válasza:
5ös, tudom, hogy marha okosnak akarsz tűnni, de nézz utába a szublimáció jelentésének!
2017. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem csak annak akarok tűnni, hanem tényleg marha okos vagyok, minek tagadjam. :)


"0 °C alatt a vízjég, így a hó esetén is megfigyelhető."

[link]


Ezért van, hogy a nedves betonjárda megfagyáskor teljesen száraz lesz. A kimosott ruha kintre terítve fagyos időben is szárazabb lesz, mikor a benne lévő víz jéggé fagy, ez régi háztartási praktika.

Így a talaj felső része is porszárazzá válik.

Ha egyszer megfagy és nem olvad ki, akkor a felszín betonkemény lesz, de ha többször megfagy és kiolvad (akár csak a felső pár kristály), akkor minden megfagyáskor vizet veszít, és a felszín simán kapálható, alatta meg ott a nedves rész betonkeményre fagyva.

2017. jan. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet ez mind igaz de ha valaki januárban kapálja a kertjét azt simán csak leidiótázzák.
2017. jan. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!