Kezdőoldal » Otthon » Kert » Leander ilyenkor még megmenthető?

Leander ilyenkor még megmenthető?

Figyelt kérdés
Kaptam 4 leandert, mert ismerősömnek nem kellett, szegénykéim csak álltak a hidegben a teraszon. Látszik is rajtuk, elkezdtek elfagyni, van olyan szár rajta, ami zöldesbarna, vagyis szerintem ilyen félúton a megfagyás felé, de van olyan rész rajta, ami még zöld, amilyennek kell lennie. Gondoltam levágom a barnás részt, de akkor olyan kis csökött lesz. Mit tegyek szerintetek?

2017. jan. 12. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem már elfagytak,minusz 5 még kibirtak.

Tavasszal vissza kell vágni,és reménykedni ,hogy tőről kihajtsanak .

2017. jan. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:( :( tavasszal, mikor kirakom majd, megnézem milyen állapotban van,vde nagyon sajnálnám őket levagdosni, legalábbis annyit vágni belőlük. Ismerősöm amúgy is kis fáknak alakította őket, szal tényleg nem sok maradna...
2017. jan. 13. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha továbbra is kinn maradnak, akkor biztosan menthetetlenek. Szobába azonban ne vidd, mert akkor is tönkremennek. Világos, de 5-10°C közötti helyen kell tartani őket télen, a talaj csontkeményre soha nem száradhat ki, de érezhetően nedves sem lehet.
2017. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom, mert van már kettő, szépek is szoktak lenni, korán virágoznak. Arra lennék kívancsi, hogy megúszhatnák-e valahogyan a lenyesegetést? Ahol már kezd a zöld zöldesbarnára váltani az már jól sejtem, hogy nem fog magához térni? Majd ha haza mentem melóból csinálok róluk képet, hogy lássátok a helyzetet. :)
2017. jan. 13. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi vált zöldesbarnára? A levél, vagy a szár?

Amúgy a leander jól bírja a metszést, jó tartással bármikor túléli, ha földig visszavágod.

2017. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!