Kezdőoldal » Otthon » Kert » A citromfámnak leesett az...

A citromfámnak leesett az összes levele, lehet hogy elfagyott? Meghalt, annyi neki?

Figyelt kérdés

Sajnos most télen nem tudtam behozni az egyik szobába,amit télen nem fűtök,mert most fűteni kell az egész lakást,féltem,hogy melege lesz a citromfának.

Ezért a lépcsőházban helyeztem el.Régi körfolyosós bp.-i bérház,tehát nem kitettem a közvetlen hidegre,hanem egy ajtó által védett lépcsőházba,még novemberben.

Egy ideig jól elvolt,de ahogy jöttek ezek a nagyobb hidegek,el kezdett kanalasodni a levele,és hullani.

4 napja behoztam a lakásba,és az összes levele elszáradt,és leesett.

Ez normális,vagy elfagyhatott?

A lépcsőházban talán mínusz nem volt,de azért elég hideg volt reggelente...

Köszönöm



2017. jan. 15. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fagyott el,nem érhette pl.huzat tartósan.Az enyém is hűvösön van,még jól bírja,azért egy pici vizet adok neki havonként.Tavaly télen az enyém is elveszítette az össszes levelét,mert ajándékba kaptam és akiktől kaptam nem tudta azt,hogy nem szabad meleg helyre rakni télen és pár nap alatt ledobálta a leveleit,de tavasszal rendbe jött,Még kicsi,de most jól bírj a hidegben való teleltetést,pedig nincs több 2-5 foknál.
2017. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elfagyni csak több fok mínuszban tud.

Nálam is szokott néha 2 fokon lenni, pl. a múlt héten is, semmi baja.

Esetleg rányithatták az ajtót, vagy kiszáradt, vagy agyonöntözted és elpusztultak a gyökerek, ezért sorvadozott kint.


Ha hidegről melegre viszik, akkor törvényszerű, hogy az összes levele leesik, még egy viruló, egészséges növénynél is.

2017. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!