Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen csokoládé illatú virág...

Ilyen csokoládé illatú virág kb mennyi idő míg kihajt? Mik a tartás feltételei? Valóban csokis illata van?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 1. 21:43
 1/8 anonim válasza:
Nem tudom,de nagyon tetszik.
2017. márc. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erre a forgalmazótól kellene infót kérni, mert sokféle csoki illatú virág létezik, van, ami pár hét alatt nyílik, és van, aminek kell egy fél év hozzá.
2017. márc. 2. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ha még egy fajtanevet se írnak, akkor én nem bíznék bennük.
2017. márc. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Carolina Allspice
2017. márc. 2. 20:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a Calycanthus floridus lesz.

[link]

(Én egy másik, állítólagosan csokoládéillatú növényről rendelkezem információkkal, csak nem tudom a nevét.)

Mindenesetre, rákeresve a neten, a növényes oldalakon nem említik, hogy csokiillata lenne. Ha direkt a csokiillatra keresek, akkor egy-két helyen megemlítik, hogy az illata egyeseket csokoládéra emlékeztet. De általában eperhez hasonló illatot írnak.

Emellett a levelei is fűszeresen illatosak, leszedve pot-pourrihoz használják.

Ha tényleg ennek a magjait árulják (honnan tudod, hogy ezét?), akkor tippem szerint 4-5 év, mire virágzik, kertbe kiültetve.

De nekem ez inkább valami egnyárinak tűnik, az eladó hirdetése alapján.

2017. márc. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat rossz linket raktam be. A neveldfel.hu s csoki illatú virágról van szó. És megkérdeztem őket, ők írták a fajtát.
2017. márc. 3. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, ebben a sorozatban van fenyőfamag is, akkor valószínűleg helyes dolgokat írtam.

(A fenyőmaghoz boldog karácsonyt kívánnak. :) Attól függetlenül, hogy jegenyefenyőmagból olyan 12 év után lesz karácsonyfa, de még akkor se valami mutatós, és főleg nem cserépben.)


Lehet, érdemesebb lenne kész növényt venni, abból legalább egész biztos lenne valami, nem olyasmit kapsz, ami vagy kikel, vagy nem.

Lehet, van olcsóbban is, ez csak az első guglis találatom volt:

[link]

2017. márc. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet,h gyorsan kihajt,de biztos kell pár év,h virágozzon is,mivel,h bokor.Meg kérdés,h mennyi kel ki és marad meg a magokból.

Állítólag ennek is csoki illata van:

[link]

2017. márc. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!