Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fokhagymát szeretnék ültetni...

Fokhagymát szeretnék ültetni a kertben, - Mire kell figyelni? Milyen földet, milyen fényviszonyokat szeret?

Figyelt kérdés

#fokhagyma-termesztése-kertben
2017. márc. 10. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
google a barátod
2017. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha esetleg kb semmire se megy akkor próbáld meg majd az őszit. Mi már csak őszit ültetünk amik mint a boltik :) a tavaszi mindig ilyen 2-3 kis gerezdes csoffadék volt.
2017. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra kell figyelni, hogy mielőbb fogj neki. (Az enyém már földben van egy hete, párezer darab.) A nyári meleg idő és a hosszú nappalok hatására a levélfejlődés leáll, és a meglévők segítségével nekifog a fejesedésnek. Kevés levél egyenlő kicsi fej. (A levél állítja elő a fejhez szükséges szénvegyületeket, a fotoszintézis nevű dologgal.) A nyarat nem tudod késleltetni, így a tavaszt csak azzal tudod megnyújtani, hogy minél előbb elduggatod a hagymát.


A föld nagyjából mindegy, csak legyen elég víz, elég tápanyag, és elég fény.

A homokot nem nagyon szereti, csak öntözéssel. Nálam fekete földön öntözés nélkül terem.

Árnyékban nem fog nagyra nőni, fa közelsége csak mély talajművelés és sok öntözés mellett megengedett, mert a fa gyökerei kiszívják a vizet a hagyma alól.

Az se egy előny, ha a gyom elnyomja. 3-4 kapálás ezt is megoldja, meg a hajszálcsövesség problémáját is.

2017. márc. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, piacon, kofától vettem olyat, ami télire is eltehető. Azt hiszem ez az őszi fajta. Vízben gyökereztetem, szépen megindult, erdei földet hozok neki, napos helyre ültetem ki. Remélem szeretni fogja...
2017. márc. 11. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Az őszit ősszel ültetik, a tavaszit tavasszal... a tavaszi tovább el áll mint az őszi.
2017. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az őszi is eltehető télre, de inkább csak tél elejére, házi körülmények között... Ami megéri az új termést, az a tavaszi fokhagyma.

A gyökereztetés felesleges volt.

2017. márc. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem... Két fajta van: tavaszi és őszi. Amit tavasszal elültetek, azt ősszel felszedhetem és eláll télire? Amit ősszel ültetek el az áttelel a fagyban? és tavasszal lehet felszedni? (Bocs, de városi lány vagyok...)
2017. márc. 12. 07:01
 8/8 anonim ***** válasza:

őszi átlag június a tavaszi július amikor jó :) Másolom,hogy értsd

A nálunk termesztett fokhagymának két alaptípusa van, az őszi és a tavaszi. Az őszi fokhagyma a hideget jól tűri. A talajban a legkeményebb hidegeket is átvészeli, nem fagy el és tavasszal újra kihajt. A hideget kitűnően elviselik, ezért ősszel és tavasszal nagyon korán megkezdhetjük a gerezdek duggatását. Az októberben duggatott gerezdek még a tél beállta előtt begyökeresednek, és tavasszal korán fejlődésnek indulnak. Az őszi duggatásból általában 2-3 héttel korábban kapunk fogyasztható fokhagymát, mint a tavasziból, a terméshozama is nagyobb. Hátránya, hogy a hagymák tarthatósága nem olyan jó, mint a tavasszal duggatottaké. Az őszi fokhagyma rendszerint már januárban romlani kezd, ezért mindkét termesztési módot célszerű alkalmazni.

2017. márc. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!