Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fát ültessek kicsi kertbe?

Milyen fát ültessek kicsi kertbe?

Figyelt kérdés
Kis alapterületű (kb. 300 nm) kertembe szeretnék fát ültetni. Olyan fát keresek ami nem igényel sok gondoskodást, nem nő meg nagyon nagyra, nincs mérgező termése (kisgyerek miatt). Minden ötletet köszönök előre is!
2017. márc. 11. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg gyümölcs fát kellene,mert annak haszna is van.

A fák növekedését a metszéssel lehet befolyásolni .

A kis gyerek sem marad mindig pici . A most ültetett fáknak is évek kellenek,amig nagyobbak lesznek.

2017. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

kicsi kertbe kicsi fát :D

még kisebbe bonsait

2017. márc. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Vannak a gyümölcsfák között is u.n. törpefák, ahol az alany a lassú növekedésű és ez biztosítja, hogy 10-20 éves korban se nőjön hatalmasra a fa. Hozzáértő kertész/kertészmérnök tanácsa kellene, csak nem biztos, hogy az árudák tartanak megfelelő alanyra oltott gyümölcsfát. Eleve erős növekedésű fát valójában nem lehet egyszerű metszéssel-metszegetéssel kezelni, mert azt folyamatosan kellene folytatni, a fa pedig elvesztené eredeti habitusát, a folyamatos munkával semmi örömet sem nyújtana.
2017. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak kisebb gyümölcsfák (persze idővel azért nagyobbacska lesz). Körte, naspolya, birs, esetleg meggy, ami úgy tudom, jó fajtánál nem igazán igényel metszést (mi sosem metszettük a mienket gyerekkoromban), de amúgy igen. A mienk most kissé elfajzott, de az az egypár perc, amit így 5 év után rááldozunk, szerintem nem valami sok. A körtéink már igénylik a metszést, de tizensok évesen se óriásiak. Azért azok már normál méretűek, de nem egy gyorsan fejlődő fa s általában nem nőnek nagyra. A cseresznye, az igen, a körte nem annyira.

Rengeteg gyümölcsfám van és szinte semmi munka nincs velük, a párom némelyik tavaszon kicsit metsz némelyiken, pont. A befőzés nagyságrendekkel nagyobb meló.


Ha a befőzés, megevés gond (a naspolya pl. szerintem képtelen annyit teremni, amit ne lehetne megenni, bár az enyém szeles helyen van és 1 méteres kb. 16 évesen is), akkor valami díszfa kellene s itt már tényleg meg kell nézni, mi mérgező, ehhez nem értek.

2017. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is gondoltam gyümölcsfára, csak nem tudom melyik az a fajta ami nem kényes a betegségekre, nem kell permetezni, csak maximum metszeni néha. Még sose volt kertem, teljesen tapasztalatlan vagyok.
2017. márc. 11. 13:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy holnap látogassál el az Auchanban, a kertészetbe.

Nagyon szép gyümölcsfákat vettem ott tegnap olcsón (900 Ft), és mindegyiken van leírás.

2017. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, de vidéki vagyok és nincs a közelünkben Auchan.
2017. márc. 12. 07:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Vérszilvafát (vörös levelű), de faiskolában vásárold, vannak belőlük ugyanis magasabb fajták is. Tavasszal virágzik is, és termése is van ugyan, de az alig ehető. Nem azért tartjuk.

És persze, gömbfákat, itt egy link ajánlásokkal:

[link]

2017. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!