Kezdőoldal » Otthon » Kert » Saját felhasználásra (tehát...

Saját felhasználásra (tehát kis mennyiségben) milyen tüzelésre alkalmas fát ültessek?

Figyelt kérdés
Többféle jó tüzifa is van (tölgy, bükk, akác, stb...), ezekről lehet is olvasni, de én a tapasztalatokban jobban bízom így érdekelne, hogy akinek már van, mennyire elégedett az adott fajtával kapcsolatban?
2016. nov. 13. 12:01
1 2
 1/14 Alain Delon ***** válasza:
53%
Mire azzal tüzelni tudnál, addig megfagysz.
2016. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szellemes, de nyílván nem azonnali felhasználásra gondoltam.
2016. nov. 13. 12:27
 3/14 Alain Delon ***** válasza:
Akkor is. Kérdezz meg olyanokat, akik akár fával, akár szénnel tüzelnek, hogy mekkora mennyiséget használnak fel egy-egy télen. Egy teled igényét sem tudnád megtermelni.
2016. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A telepítendő fák mennyiségével kapcsolatban nem tettem fel kérdést. Nem is értem honnan gondolod, hogy nem tudnám kitermelni a saját felhasználásra szükséges mennyiséget... A kérdésem elsősorban tapasztalt termelőkhöz szól. Aki nem tudja a kérdésem értelmezni vagy nincs tapasztalata a témával kapcsolatban, az kérem ne írjon. KÖSZÖNÖM!
2016. nov. 13. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy évente kivegyél egy erdőből 50-70 mázsa fát, úgy hogy az erdő idővel ne fogyjon el, betelepített fajtáktól függően kb 5-12 hektár erdő szükséges. Ha keményfában gondolkodsz, akkor pl az akác 15-20év alatt lesz vágásérett. A tölgy, bükk kb 30 év. A leggyorsabban növő tüzelésre alkalmas növény az energiafűz, ás az energiafa ami kínai császárfa nemesített változata. Amikor indult a termesztési buli, a népet 5éves tenyészidővel etették be, mert ennyi idővel térült meg a hitellel megtámogatott befektetés. A valós tenyészidő az energiafűz esetén 8-10 év talajtól függően. Úgy tudom nincs már vállalkozó aki talpon lenne energiafü-energiafűz fronton. Szerintem ha nagyon bele akarsz mélyedni a dologba, egyszerűbb egy kész erdőt venni, mint csomó munka, pénz (telepítés), aztán várni 20-50 évet a vágásig, plusz vigyázni nehogy valaki rájárjon. Ja, ha egyszerre telepítesz akkor pedig 20 évig semmi, aztán egyszerre lesz 20 X 70 mázsa fád. Az élő erdő ezért is jobb, mert mindig lesz benne éppen vágásérett fa.
2016. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Alain Delon ***** válasza:
Pont, hogy tudtam értelmezni a kérdésed. Az 5-ös azt írta le, amit én is, csak számokkal alátámasztva.
2016. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5,


Köszönöm. Mindenképp gondolkodom ilyen jellegű alternatív fűtésben. Hosszú távú céljaim vannak. A várakozási idő és a rendelkezésre álló földterület nem probléma. Csak a megfelelő fát szeretném megtalálni.

2016. nov. 13. 15:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Akác. Szomszéd már kivágta az első ültetést, most ülteti a következőt.
2016. nov. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valóban 99%-ban az akác a legjobb. Talán a hegyvidéken nem teljesít olyan jól. Igénytelen, belátható időn belül megnő, 100 évig is tárolhatod, nagyon jó a fűtőértéke, egyedüli fa amit nedvesen is elégethetsz (magas olajtartalom). Lehet ezért nem tetszik a junijónak hogy itt megterem.
2016. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nagyban segitene a tanácsadásban ha leirnád hogy mekkoa területed van. De mivel írtad hogy kicsi ne csodálkozz hogy azt írják nem érdemes bajlódni vele.
2016. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!