Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi az élettartama, mennyi...

Mi az élettartama, mennyi ideig jó egy akác oszlop / karó?

Figyelt kérdés

Én kb 5x5cm fűrészelt karókat vertem el, a föld alatti részük meglett égetve, azt olvastam, ez a legjobb tartósítási mód. Villanypásztorhoz használom, csak nem tudom mennyi ideig lesznek jók, és megéri-e jobban az oszlop. (Ez kb 350ft/db és könnyű mozgatni, telepíteni, cserélni, az oszlop ahogy néztem 1000 forintnál kezdődik)


Le tudnátok írni a tapasztalatotokat oszloppal, karóval hogy:


- Milyen átmerőjű

- Milyen kezeléssel

- Mire használt oszlop


Hány évet bírt ki?


Előre is köszönöm!



2017. márc. 14. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én semmit nem csináltam a karókkal, úgy kb. 10 évig bírják.

Oszlopok a sarkokra kellenek, esetleg középre, meg a kapu részhez.

Mindenhova oszlopot rakni semmi értelme villanypásztornál, csak akkor ha arra vadháló kerül. Még olyan helyeken ahol szarvasmarhát tartanak elég komoly villanypásztorral ott is csak minden 3. karó helyén van oszlop.

2017. márc. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szabadban, talajjal érintkezve: 25-40 év,

szabadban, talajjal nem érintkezve: 80-100 év

épületben, száraz helyen, és víz alatt: 500 év felett.


Ezt találtam hirtelen, s ez igaz is lehet. Nálunk több évtizede használt karók is vannak már.

2017. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a fűrészelt karók 15 évnél többet nem bírnak ki.

Legyen az bármilyen formályú.Természetesen lehet mindig lejjebb ütni .A régi hasitottak azok 30-40 évet minden gond nélkül .Villanypásztornak a szomszédban műanyag csövet raktak le .A lyukat elötte megcsinálták .

2017. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg persze ahogy a vadak nekiugranak pl. az elöregedett karó sokkal hamarabb kitörik, hiába bírta volna még magát a drótot megtartani +5 évig.
2017. márc. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Szeretemacsokit válasza:
Nekunk akacdeszkabol lett csinalva a disznool. Most szedtuk szet es tobb mint 40 evesek voltak. Talajban es szabadon, mindennek kiteve. Csak annyi hogy meg igy is nehez volt szetfureszelni oket. A kulsejuk csunya volt es nagyon rothatdnak latszott, de a valosag nem ez volt.
2017. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most javítok egy 50 évnél idősebb kerítést, az akácoszlopok (kezeletlen 10x10) fele már kirothadt, a másik fele még bírja.


A telkem környékén van egy legalább 15 éve elhagyott szőlő, amiben rendes, felnőtt, elhalt tőkék mutatják, hogy előtte vagy 15 évig használták rendesen. Az oszlopokat már kilopták, onnan szoktam hozni fűrészelt, kezeletlen karókat pótolni. A többségük még a földben van, és tart is valamit, de újbóli használathoz azért újból meghegyezem, levágva 20 centit.

2017. márc. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!