Kezdőoldal » Otthon » Kert » A védett virág a saját kertemb...

A védett virág a saját kertemben is védett?

Figyelt kérdés
Sokféle virág nyílik a kertben ahová költöztünk, most épp a krókusznak van szezonja. Arra gondoltam hogy kiveszem őket a földből és át teszem cserépbe. Kankalin is volt, azt már kivettem. Előbbiről azt olvastam védett. Ki szabad szednem? (Hóvirágok is voltak, azokhoz nem mertem nyúlni)
2017. márc. 22. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak védett krókuszok is,de azok szerintem kertekben nem nagyon fordulnak elő.Virágzáskor nem ajánlott átültetni a virágokat a másik,h ha régóta a földbe vannak lehet,h már olyan mélyen vannak a hagymák,h mire kiásod leszakadnak a virágok meg a levelek is.Jobb lenne megvárni míg elszáradnak a levelek,akkor felszedni és ősszel elültetni egy cserépbe.
2017. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Így gondoltam én is, csak nem tudtam szabad-e.
2017. márc. 22. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Most ez a kerdes komoly?
2017. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Az illír sáfrány védett, de az nem túl nagy eséllyel tenyészik a kertedben, a többi krókuszfélét felszedheted majd. A hóvirágok közül csak a kikeleti védett, azt még a saját kertedben sem áshatod ki.
2017. márc. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha átteszed cserépbe, ott nem sokáig fog élni, max. egy telet.
2017. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Védettnek védett, de nem igazán érdekel senkit egyébként.
2017. márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%

A magánkert azt jelenti, hogy rajtad kívül az emberiség többi részének ahhoz sincs köze, hogy mi van benne (ha csak nem kiabálod ki, nem is tudhatják) nemhogy rendelkezzenek róla, hogy mit csinálhatsz benne, meg mit nem.


Ettől függetlenül normális gondolkozású ember örül, ha van valami "ritka, értékesnek tartott" növénye, és nem pusztítja ki onnét. Oké, nem az udvar közepén az útban van a legjobb helyen, de talán akad olyan rész, ahol összeegyeztethető az elképzeléseitekkel, és ott meghagyható. Ha muszáj, csak olyankor, oly módon, és olyan helyre kéne átültetni, hogy esélye is legyen a túlélésre.

2017. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azoknak aki a kérdésemre válaszoltak ;)
2017. márc. 24. 06:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt csinálsz a saját kertedben lévő növényekkel amit akarsz!
2017. márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!