Kezdőoldal » Otthon » Kert » Füvesítésre előkészített...

Füvesítésre előkészített talajon, zöld gyomok jelentek meg, ha legyomirtóznám pl. :Glialkával, akkor mennyivel utána szabad fűmagot vetni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 23. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam ősszel felástam, kitakarítottam a nagy gazokat, gyökereket... mindent. (Nagyon elhanyagolt területről van szó)

Ősszel legyomirtóztam, áprilisban vetettem a magot... gaz nincs közte, csak azok a k.urva vakondok sokat ástak, és most látszik meg...:( ugyhogy ha szép füvet akarsz arra is találj ki valamit.

2017. márc. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha most Glialkával legyomírtózod, az két hét alatt hervasztja le a gyomokat teljesen. Utána ha kigereblyézed az elszáradt gyomokat, el lehet készíteni a magágyat és vetni a füvet. (A glifozát hatóanyag tartalmú szerek a zöld levélzeten beszívódva szívódnak fel a növénybe, és úgy pusztítják el. Szóval a földben marad szermaradványtól, különösen 2 hét távlatában, nem kell félni!)

Ha véletlenül majd a fűvel együtt is kelne még ki gyom később - ami a fölben volt, és a melegebb időt várta, vagy frissen fújta oda a szél a gyommagot, akkor ne ijedj meg nagyon, ha a füved annyira megerősödik, hogy a kétszeri nyíráson már túl vagy, Gyomstop nevű permetező szerrel a kétszíkű gyomokat szelektíven ki tudod írtani majd a fű közül.

2017. márc. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2017. márc. 23. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyomírtózás után röktön is vetheted csak zöld részeken szívódik fel a gyomírtó a magnak nem lehet baja.
2017. márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!