Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hortenzia. Tescoban vettem,...

Hortenzia. Tescoban vettem, gondolom szobai. Hogyan ápoljam?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a Tescoban vetted, akkor tök mindegy hogyan ápolod, úgyis elpusztul.
2010. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szobai hortenzia nincs
2010. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszii... :)


na jó lépjünk tovább, ha nincs szobai hortenzia, akkor a kerti hortenziat hogyan kell gondozni?

2010. máj. 11. 19:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Tedd ki abban a cserépben,amiben vetted egy-két napra a szabadba,árnyékos helyre, Utána ültesd el a kertbe,legetőleg félárnyékba. Időnként öntözd meg. Ha elvirágzik,a virágokat vágd le,és ősszel metszd egy kicsit vissza az ágakat.Jövőre kihajt és virágzik is. 1-2 év múlva terebélyes bokor lesz.
2010. máj. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2010. máj. 11. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is vettem, gyönyörű kéket.

Két hatalmas virág van rajta.

Én nem a kertbe, hanem egy sokkal nagyobb cserépbe (ami szintén kék)ültettem, rododendron földbe, merthogy a hortenzia a savanyú talajt kedveli,meszes földben sínylődik.

A napos helyet sem kedveli,inkább árnyékba,szélvédett helyre ültesd, a földje mindig legyen nyirkos.

Húsvét körül vettem, a virágja most kezd átszineződni, mert csak normál csapvízzel locsoltam,és úgy tudom a virág színe akkor kék, ha ...talán magnézium? tartalmú a locsolóvíz.De ennek utána kellene néznem, jövőre szeretném, ha megint kék lenne, nem menne át rózsaszínbe.

2010. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!