Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyibe kerül a már meglévő...

Mennyibe kerül a már meglévő 2016 elött létesitett fúrott kutak engedélyezése?

Figyelt kérdés
Kút,engedélyezés
2017. márc. 25. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, milyen mély az a fúrott kút. Ha több vízzáró réteget is átfúrtak annak idején, akkor már akkor is vízjogi engedély köteles volt, amit nyilvánvalóan nem kértek meg, mivel meg se kapták volna az engedélyt. Alapból azt feltételezi a jogalkotó, hogy a most engedélyezni köteles ásott, fúrt kutak csak az első vízzáró rétegig nyúlnak le, és a talajvizet csapolják meg. Ha mégis kiderül hogy mélyebb, és rétegvizet használ, akkor az a legkevesebb, hogy betömetik, a fúrt kutat előbb elcementálják, hogy bevédjék a réteget. Szerintem ne kockáztass, lapíts mint xar a gazban, ugyanúgy, ahogy minden fúrt kút tulajdonos csinálja. Ha minden legális, és szabályos, akkor is kb 50-100ezer forintról beszélnek (helyszíni szemle, felmérés, tervdokumentáció stb.) Olcsóbb elrejteni a kutat,és még az a veszély sem fenyeget, hogy majd egyszer vízkivételi díjat számolnak fel. Fúrt kútnál egy rejtett aknát kell csinálni,ásottnál meg le kell venni a felső kávagyűrűt, és befedni, a hidrofort meg a pincébe kell eldugni, és máris légifotózhatják, meg be is kaphatják.
2017. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akik ilyen rendeletet hoztak hogy a fúrt kutakhoz engedély kell, azokat fel kellene lámpavasra akasztani. Vagy legalább a Terror Házában addig ütni míg mozognak.
2017. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elméletileg 48 méter mély. Nem én fúrattam hanem a ház elöző tulaja, sőt ásott is van, azt sem én csináltattam. Akkor most nekem kell szabály szerint mindenért fizetni?
2017. márc. 26. 06:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen,mivel a jelenkori gazdája birtokában van. Gondolom előbb volt az ásott, de nem volt megfelelő a minősége, vagy hozama, ezért később fúrtak mellé egy ivóvíz kutat. A 48m-es fúrt kutat meg se próbáld bejelenteni, mert 100% rétegvíz.

Szinte biztos hogy az ásott kút maradhatna, de a fúrtat a tulaj költségére a VIZIG megszüntetné (ami szintén jó kis költség lehet). Ebben az egészben a nem is titkolt cél az, hogy a későbbiekben, a vízhozam függvényében adó formájában fizetni kelljen, ugyan úgy mint egy bánya után bányajáradékot. Én a helyedben bevizsgáltatnám a fúrt kút vizét (nitrát, nitrit), és a iható, akkor kussolnék róla. Az ásott kutat, ha mindenképp fizetni szeretnél akkor bejelenteném. Különben nagyjából innen fúj a szél: https://www.youtube.com/watch?v=h7drheHiTM8

2017. márc. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ásott kutat abszolult nem használom,le van aknázva, az esővíz oda van vezetve, a fúrt kutat meg csak öntözésre használnánk már néztem jó vasas.
2017. márc. 26. 09:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Illetve én nem fogyasztásra használom hanem a telkemet gyepemet,fáimat öntözöm belöle, egy öntözőrendszer van rajta. Ebben az esetben is díjköteles?
2017. márc. 26. 09:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem érted. Egy vízjogi engedély nélkül fúrt 48m-es rétegvizet vételező kút teljesen illegális. Három dolgot tehetsz: bejelented, aztán várod a vízügyet hogy simán kiöntik betonnal, vagy még jól meg is büntetnek, te tünteted el úgy hogy senkinek se szólsz, vagy nem szólsz senkinek, és továbbhasználod mint eddig. Legfeljebb csinálsz egy-két óvintézkedést, nehogy lebukj ( pl. eltakarod). Ha a kút különben jó, akkor vasat a vízből egy méretesebb kavicsszűrővel ki lehet szedni. Persze azért tudni kéne milyen a béléscső, milyen szerkezetű a kút, szűrős, lebegős, stb. Egy normálisan megcsinált fúrt kút az nagy érték, én nem mondanák le róla. Eddig is illegálisan használtad, nem tudom miért érzed magad attól kényelmetlenebbül, hogy már tudod is.
2017. márc. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a felvilágosítást.
2017. márc. 26. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk is hasonlo a gond. Nalam asott kut van, a viz felszine 10 kutgyurunel van. Az alja nem tudom. Meg akarjak a kutakat is adoztatni ezek az anyaszomoritok... Nem tudom mi lenne okosabb, kussolni rola vagy bejelenteni. Millios buntetessel riogatnak ha utolag derul ki. Es itt monden telken van kut!!
2017. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!