Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dughagymát hogyan kell elültetni?

Dughagymát hogyan kell elültetni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Aljával lefelé. Nem atomfizika.
2017. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előkészített földbe (ágylás) sorban kb 5 cm mélyre kell a földbe dugni,gyökerével lefelé ,kb 5-6 cm távolságokra A földet ráhúzni.Ültető fával könnyebb. kb 15 cm mellé jöhet a következő sor .
2017. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyan sorközt tarts, hogy kapálni tudj a sorok között, ha gyomosodik. A szomszédom ültetőfával ülteti. Van aki árkot ás neki. Ha sietek, én is. Szeretem legalább 15 centi mélyre tenni, hogy ne kelljen töltögetni és jó hosszú legyen a fehér rész. Gyakran ősszel, tél alá duggatom.

Ha árkot ástam, csak egyenletesen beleszórom. Mindegy milyen állásban kerül a föld alá. Van benne "gravitációs szenzor" és a gyökér mindenképpen lefelé fog nőni, a levél meg felfelé.

2017. márc. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért érdemes aljával lefelé, mert ha oldalával vagy főleg tetejével kerül lefelé, akkor görbe lesz a zöldhagyma, meg később is kel ki, és a hagymánál fontos a koraiság, mert egy bizonyos nyári időben leáll a növekedéssel, bármikor is került földbe. (Az enyéim már szépen kihajtottak, a nagyja már 10 cm fölött van.)

Ilyen késői ültetésnél már kevés földet tegyél rá, aztán majd kapálásnál feltöltöd, ha hosszú fehér részt akarsz.


Mi egyébként kapával húzunk árkot, és cipővel húzzuk be, mert sok van, és gép nélkül csak így haladós.

2017. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és mi semminek nem használunk ágyást, hanem nagytotálban megyünk 20 vagy 40 méterig, ott van a következő keresztút.
2017. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!