Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik jobb: dughagymát...

Melyik jobb: dughagymát ültetni, vagy a kihajtott hagymát elültetni? Melyik fejlődik gyorsabban? Melyikkel érdemesebb foglalkozni?

Figyelt kérdés
még nem termesztettem hagymát, de érdekelne, hogy mi a különbség a dughagyma és a kihajtott hagyma között! természetesen sok termést szeretnék, így kérem a segítségeteket! :)

2012. márc. 3. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha hagymát szeretnél, vegyél jó minőségű dughagymát é azt ültesd el. Mindenki így szokta.
2012. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dughagymát!!!!
2012. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Dughagymát. A kihajtott hagymából nem hagymád lesz,hanem felmagzik és magokat terem.
2012. márc. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gabor9 válasza:
Dughagyma!!
2012. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 titak ***** válasza:

Dughagyma!

De ha téli tárolásra is akarod csak magról érdemes.

2012. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 titak ***** válasza:
Ja! Ha zöldhagymának akarod akkor érdemes a kihajtottat is eldugdosni mert sokkal gyorsabban lesz fogyasztásra alkalmas.
2012. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2012. márc. 4. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
89%

Én a magról termelem, nekem ez vált be. A dughagymáról drága és bizonytalan. Nem látod, hogy rendesen volt-e hőkezelve , peronoszpóra ellen volt e permetezve. Ha már látod, az már kukába való. A mag beteg az már ki sem kell, /permetezés megoldva/. Mind a kettőt kell fejtrágyázni és locsolni, legalább kétszer. /csak a sorját, a többi felesleges/. "Érdemesebb": a hagymamag 100 Ft, kb 500 szem, dughagyma 30 dkg kb 800-1000 Ft 200-300 db . Ha az ideiből jövőre az egészséges, szépen fejlett egyedeket vissza ülteted, megtermeled a következő évi magot. Egy hagymából legalább egy tasaknyi mag lesz. A sonka hagymát termesztem /fehér/, jó még a Hunnia, Hunniál, a Vitéz még kipróbálás alatt van.

A hajtatott hagyma: az öreg hagymát hajtatják, a közepén az új részt használják étkezésre.

2012. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!