Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van jó minőségű univerzális...

Van jó minőségű univerzális tápoldat virágokra?

Figyelt kérdés

Van 5 szem növényem, amiből 1 orchidea. Tudom, hogy orchideáknak van külön orchidea tápoldat. Nincs olyan, amit az összesre tudnék használni? Vagy esetleg használhatom az orchideára valót a többi növényre?

(Orchidea, könnyezőpálma, karácsonyi kaktusz, klívia, ciklámen)



2017. márc. 27. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahol árulnak orchideára, ott van általános is, még a lidl-ben is.
2017. márc. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem ez volt a kérdésem.
2017. márc. 27. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy mi a jó általános tápoldat, az általános azt jelenti, hogy minden féle növénynek jó. És ott árulják, ahol az orchideának valót.
2017. márc. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez éppenséggel így nem igaz, mert az orchidea eléggé kényes és még az igazi orchidea tápoldat is kárt tehet benne, ha csak valami szemét minőséget vettél egy százasért valamilyen nevenincs árusítótól. Ezért kérdezem, hogy milyen univerzális tápoldat jó az orchideára is, de még mindig semmi választ nem kaptam rá.
2017. márc. 27. 19:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A Vitaflóra jó minőség, és van 1 dl-es kiszerelésű orchideatápjuk is, ennyit talán be tudsz vállalni.

Meg a többi növényednek is tudsz nekik valót venni.

Az általános azt jelenti, hogy semminek nem túl rossz, de a többségnek nem is túl jó.

[link]

2017. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Időközben mások ajánlották a Compo Complete-t. Utánna is néztem és tényleg sok jót hallani róla és azt mondják az orchideákra is nagyon jó.
2017. márc. 28. 06:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Compo tényleg jó német márka, de jó drága is.

Szerintem figyeld az NPK összetevőket, az már tud irányt mutatni. Nitrogén a zöldért, szárakért felelős főként, foszfor a virrágzásért, kálium a gyökérzetet segíti főként.

Persze mindegyik kel mindnehova, de ezek a fő felhasználási terüeltek.

A kaktusz kicsit kilóg a sorból, mrt oda kell a legkevesebb nitrogén, és a legtöbb kálium.

Szerintem a Vitaflóra tápoldat kö9rül keresgélj (linket már egy valaki tolt fentébb), vagy a Florimo-nak is vannak jó tápoldatai: [link]

Esetleg Oázis tápoldat, ha tudsz olyan helyre menni.

2017. márc. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem az árral van gondom. Ez a compo mondjuk 2000 forint körül van. Inkább egyéni tapasztalatok miatt tettem ki a kérdést. Mer ha bemegyek az üzletbe és ott kérek egyet, akkor szinte 100%, hogy a lehető legdrágábbat akarnák majd rámtukmálni, vagy egyenesen vegyek több darabot is, mert minden növénynek másra van szüksége. Majd összehasonlítom ezt a hármat és meglátom melyiket veszem meg.
2017. márc. 28. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!