Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyi idő kell amíg a koktélp...

Mennyi idő kell amíg a koktélparadicsomon a zöld bogyókból szép piros, fogyasztható termés lesz?

Figyelt kérdés
A tápoldatozás miatt kérdezem, addig adagoltam nekik míg el nem kezdtek virágozni, akkor abbahagytam, mert nem tudtam milyen gyorsan lesz termés. Szépen duzzadtak is a zöld bogyók, de egy pár napja ez abbamaradt, ezért elkezdtem nekik megint adagolni. Úgy tudom 2 hét kell a növénynek mire kiüríti magából a tápot, szóval az időzítés miatt tettem fel a kérdést.

2016. jún. 30. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy a zöld bogyóból mikor lesz piros és jóízű, az függ a fajtától, a zöld bogyó méretétől, a napállástól és napsütötte órák számától, a talaj tápanyag ellátottságától az öntözéstől stb. Úgy egy és négy hét közt.


De valami félreértést is érzek a kérdésben. Mintha azt várnád, hogy a tápoldat "kiürüljön" a növényből.

A felszívódó permetszerek esetében kell ezt megvárni, hogy a permetszer kürüljön a növényből. Ez az élelmezésügyi várakozási idő néven ismert fogalom, ami rá is van írva minden permetszer tasakjára.

Nem hinném, hogy olyan tápoldatod van, amire rá lenne írva, hogy várj két hetet míg kiürül.

Ellenkezőleg. Amiatt tápoldatozol, mert bizonyos makro- és mikro elemek nincsenek meg a talajban, de a növénynek szüksége lenne rá, mert szeretné beépíteni a termésbe, vagy a leveleibe stb. Kár lenne, ha ezeket a beépített anyagokat a növény kiürítené magából. Ez valami félreértés...

2016. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy rosszul fogalmaztam, kezdő vagyok. Arra gondoltam, hogy több helyen is olvastam, hogy mielőtt eszünk a termésből az utolsó két hétben már csak sima vízzel szabad locsolni, hogy ne legyen rossz ízű. Erre gondoltam "kiüríti" címszó alatt.
2016. jún. 30. 11:40
 3/4 anonim ***** válasza:
a gomba és rovarölő szereknek van ilyen kiürülési/bomlási ideje (az élelmezésügyi várakozási idő=ÉVI fel van tüntetve, a permetszereken), a műtrágyának, tápoknak nem szokott lenni, azt folyamatosan kapják mivel az érés is folyamatos...
2016. jún. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az előírt mennyiségben alkalmazod, és nem tolod túl durván, akkor nem lesz rossz ízű a zöldség, gyümölcs. Ellenkezőleg. Ha biztosítod a paradicsom növekedéséhez és éréséhez szükséges tápanyagokat akkor ízletesebb lesz, mert az íz és aromaanyagok felépítéséhez is megadsz neki mindent.

Amit mondtak neked erről, az jól hangzik, de nem igaz.


[Nyilván, ha durván túltolod mondjuk a nitrogén pótlást, és csak pétisóval öntözöl, de azzal alaposan, akkor rossz ízű lesz a paradicsom, mert a sok nitrogén nagy növekedési erélyre serkenti, az még nagyobb általános tápanyagigényt támaszt, de te ebből csak a nitrogént biztosítod busásan, a többit nem. Persze, hogy ízetlen lesz.]

2016. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!