Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kicsi a tulipán?

Kicsi a tulipán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tavalyi évben ősszel ültettem több tulipánt is a kertbe. Előtte szépen felástam az egészet, majd ültető kosárba elültettem a hagymákat. Általános virágföldet és perlitet is kevertem és azt tettem az ültető kosárba. Félárnyékos helyre lettek ültetve. Egész délelőttől, olyan 14-15 óráig éri a nap őket.

Ez az első tulipán ültetésem de nekem nagyon picinek tűnnek. Nem nőttek eléggé magasra meg picit fakónak is tűnnek a virágjaik.

Nektek mi a véleményetek ? Ez így teljesen rendben van ,csak én gondolom hogy nem okés valami ?


Csatoltam egy két képet is.


[link]

[link]

[link]



2017. ápr. 1. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Amik már kinyíltak azok elég magasnak tűnnek.A többi tényleg kicsi.Nem tudom miért talán nagyon hideg volt a télen.Nekem is vannak tulipánjaim meg más virág is ami ilyen kicsi maradt.A színével szerintem nincs gond.
2017. ápr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ilyen fajták. A csomagoláson hány cm magasságot írtak?

A túl világos levél jelezhet tápanyaghiányt vagy meszes talajt, vagy egyebet.

Az ősz tényleg őszt jelent? Nem túl későn fogtál hozzá?

2017. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A csomagoláson az szerepel hogy 35-55cm magasnak kellene lennie.

Szeptember elején ültettem el őket.

2017. ápr. 2. 00:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Szeptember eleje az jó.

Valami talajprobléma lehet, de bevizsgálás nélkül csak tippelni lehet, mint tettem.

A fal mellett mondjuk van esélye, hogy az építkezéskor túl meszes lett a föld. Tápanyaghiányra is van esély, megpróbálhatod tápoldatozni vagy levéltrágyázni, hogy jövőre nagyobbak legyenek. (Legjobb lett volna trágyát bedolgozni ültetés előtt.)

2017. ápr. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint az általános virág föld nem tartalmaz elegendő tápanyagot a tulipánnak ? Csak mert ugye az ültető kosárba az került.


Az jó megoldás lehet hogy szeptemberbe ilyen trágyát dolgozok a földbe és abba ültetem ki a hagymákat ?

[link]

Lehet közvetlenül trágyázás utána ültetnem, vagy várnom kellene 2-3 hetet nehogy kiégesse a hagymákat ? Ha igen, akkor mennyi időt kellene ?


Te milyen tápoldatot tudnál ajánlani ?

2017. ápr. 2. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány centisre nő egy tulipán gyökere, de 30-ra egész biztosan. Vagyis, a gyökerek többsége nem a virágföldből veszi a tápanyagot. Ha az eredeti földben valamiből nagyon kevés vagy nagyon sok van, az probléma lehet.

Ez a trágya elvileg teljesen érett, vagyis nem kell várni bedolgozás után. De nem tudod letenni egy ásónyom mélyre, hacsak ki nem szeded a hagymákat. A trágyát jól el kell keverni a földdel.

De ha meszes netán a földed, azzal nem tudsz mit kezdeni.


Én tápanyagpótlásnak levéltrágyát szoktam kipermetezni 1-2 alkalommal, Vuxalt meg ilyeneket. Meg néha dolgozok be némi kombinált műtrágyát, amit éppen használok a fákhoz is.

2017. ápr. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így már értem.


Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget. :)

Azt mindenképpen megpróbálom majd hogy ha elszáradtak a levelek is akkor minden hagymát felszedek, ősszel pedig felásom ismét a kertet és teszek bele szerves trágyát. Jól elkeverem. Bár a műtrágyán is elgondolkozok egy picit.

2017. ápr. 2. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!