Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes növények átültetéséhe...

Pulay Tamás kérdése:

Cserepes növények átültetéséhez nem jobb-e a házilag készült jó minőségű komposzt a kereskedelemben kapható virágföldnél?

Figyelt kérdés
Voltak már rossz tapasztalataim az említett virágfölddel.

2017. ápr. 1. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A kereskedelemben kábé 50 féle virágföld kapható. Melyikkel volt gondod? Lehet, hogy az pont nem a cserepes növényeidnek kellő összetételű volt.

Egyébként szerintem tökmindegy, hogy házilag kevert virágföldet, vagy bolti általános virágföldet használsz. Annyi minden befolyásolja még ezen kívül a növények közérzetét (vízmennyiség, páratartalom, napsütés, hőmérséklet, légmozgás, stb.), hogy a virágföld önmagában csak keveset nyom a latban.

2017. ápr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A virágföld az nem komposzt, csak tartalmaz komposztot. Tiszta komposztba nem szoktak növényt ültetni.

A házi komposzt amúgy is elég veszélyes dolog, mert nem tudod bevizsgálni használat előtt a pH-ját és tápanyagtartalmát, és vagy szerencséd lesz, vagy nem. Bizony eléggé oda lehet ßaszni a növényeknek egy rosszul sikerült komposzttal. Oké, kertben kiszórva minimális lesz a töménysége, oda jó lehet, de cserépbe nem tenném, mióta tönkretettem komposzttal pár növényt vagy 20 éve.


Ahogy az első válaszoló írta, virágföld meg virágföld között hatalmas különbség lehet. Ilyen olcsó vackokat nem szabad megvenni.

2017. ápr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, figyelembe fogom venni őket. Pl. tiszta komposztba nem ültetek.
2017. ápr. 4. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Virágföldet hol vetted? A multikban nem mindig találni jó minőségű virágföldet. Pl én ott csak a német Compo-t veszem meg, mást sose, tapintásra érződik, hogy dög nehéz kötött fekete tőzeg van benne, és még vizes is.

Én speciál nem vennék olyan virágföldet, amibe van komposzt anyag is. Gondold csak végig, honnan van az a komposzt? Mert komposztáélni otthon is lassan megy, ez van mindenkinél. Ha valaki virágföldet gyárt komposzttal, annak nagy mennyiségben kell komposzt, de honnan szerezné? A helyi önmkormányzattól? Ők honnan szerzik, a városból? Tele csikkel, gyomírtóval, meg csomó vacakkal...

Szóval az a tudid, ha te csinálod a komposztot hátul az udvarban.

Virágföldből az a jó, ami laza, de ahogy fent mondták, a növénytől is függ. Házilag is keverheted.

pH-ra meg vigyázz, mert ha svanyú földet keversz, de csapvizzel locsolsz, akkor visszasemlegesíted a savanyú földedet...

2017. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A virágföldet kertészetben szoktam venni, néha multinál. Az utóbbinál is találkoztam már jó anyaggal. Azt hiszem, a vásárolt virágföldet alaposan feldúsítom saját komposzttal és úgy használom majd. A pH értéket nem tudom mérni, de a komposztom a legtöbb növényre szemmel láthatóan jó hatással van. Kösz a választ !
2017. ápr. 14. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!