Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik a jobb? Felfújható...

Melyik a jobb? Felfújható vagy tömör kerekű talicska?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? Felfújható vagy tömör kerekű talicska? Utóbbinak nem értem létjogosultságát. > A levegő előbb-utóbb kiszökik belőle, lapos vagy csak laposabb kerekű taligát tolni horror - lehet pumpáért szaladgálni. Emellett ha egy szögbe vagy csavarba tolom bele már is defekt... Hogy hogy ennek ellenére ennyire népszerű? Köszönöm a válaszotokat.

2017. márc. 6. 22:14
 1/5 anonim válasza:
tömör
2017. márc. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felfújhatót valószínűleg betonozott udvarra találták ki.
2017. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felfújható . könnyebb tolni.
2017. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A felfújhatót könnyebb tolni viszont ezerszer több hátránya van mint a tömör kerekűnek. Már eleve azzal van a gond hogy időnként újra kell pumpálni, ha esetleg véletlen beleszaladok valamibe akkor már defekt és a gumi kuka, betonon, meg aszfalton jobban megy, viszont ha telepakolom téglákkal már gond van a gumival, tehát a teherbírása sem a legjobb. Ez jóformán arra jó ha néhány puhafát akar az ember nagyban elvinni A-ból B-be, és kb ennyi is volt a történet. Nekem a tömör kerekű talicska ennyivel jobb hogy az mindent elbír, nincs gond ha sérül a kerék.
2017. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tömör kerekű félúton van a fakerekű meg a felfújható kerekű között. Azaz, kemény, egyenetlen aljzaton tolva erősen ráz, ha sokat tolod, szétrázza a kezedet. Vagyis, tolni mindenképpen a felfújhatót jobb. (Az autók kereke is ezért felfújható, pedig tömör kerékkel nem lenne durrdefekt.)

Nyilván persze, talicskánál is nagyon sérülékeny a felfújható. Kinek mi a fontosabb.

Nekem is tömör van, mert építkezéshez vettem, de mostanában már csak a pár köbméter tűzifát tolom be a rossz betonjárdán a szuterénbe, ehhez jobb lenne a felfújható.

2017. márc. 7. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!