Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kirakhatom már a szobanövények...

Kirakhatom már a szobanövényeket a terszra, vagy jön még hideg az idén? Citrofa gondozásában jártas valaki?

Figyelt kérdés

Már látványosan szenvednek bent a növényeim,sajnos elég sötét a lakás. Nyáron mindig kint vannak. Idén még nem mertem kirakni őket...

A citromfát most kaptam (60-70 cm magas kb,5 szépnagy citrom van rajta), nem tudok sokat a gondozásáról. Minden tanács, tapasztalat érdekel.


2017. ápr. 10. 19:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Yukkákat,kaktuszokat,narancsfát ,citromfát már kiraktam,2 héttel ezelőtt.Most még jön lehűlés,de ha nagyot nem fagy akkor nem lesz semmi bajuk.

Ami a citromfát illeti.Tapasztalat alapján.Télen hüvös5-10 fok szinte víz nélkül,max,havonta egy pici,nyáron napon érzi jól magát,de arra nagyon vigyázz,hogy ha kiteszed a napra,akkor először árnyékos helyre rakd,ne közvetlenül a napra mert megégnek a levelei.Hozzá kell szoktatni a napfényhez.Enyém még kicsi,a narancsfám viszont nagy,ott nem égnek meg a levelei,hasonló gondozást igényel,mint a citrom.Tápoldatozni kell tavasztó-őszig.

2017. ápr. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!