Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan védjem a szobanövényeke...

Hogyan védjem a szobanövényeket télen, ha pár napra magukra hagyjuk, és a lakás kihűl?

Figyelt kérdés
4-5 napra elutazunk az ünnepek alatt. Csak fával fűtűnk, így nem megoldható a lakás melegen tartása. Hogyan védhetném meg a megfázástól a szobanövényeket? Esetleg mindegyiket nejlonba csomagoljam, mini üvegház hatás érdekében?

2012. dec. 18. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet...én tavaly bevittem mind abba a szobába ahol még fűtés nélkül is picit melegebb van a többi helységhez képest...mind túlélte. Idén szintén ezt teszem mert karácsonyra elutazunk. Egyébként ilyenkor előtte nem locsolom őket,mert ha vizes lenne a föld és nagyon lehűlne kint noh meg akkor bent is hát azt nagyon nem szeretnék a növények.
2012. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pont meglocsoltam őket :( Akkor kapnak egy fóliát. Sajnos nincs melegebb része a háznak ilyenkor, egyformán kihűl, és elég hamar..
2012. dec. 18. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Van egy vályogházunk a telken, átlagos télen belül fagymentes, bármi fűtés nélkül.

De egy rosszabb szigetelésű ház sem fog annyira lehűlni, hogy a növényeknek baja legyen, főleg, hogy nem lesznek nagy hidegek.

A legtöbb szobai virágnak nem lesz baja, amíg nem fagy meg.


A nejlon akkor használ, ha süti a nap.

Ez mostanában max napi pár óra, inkább árt, mint használ.

2012. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsolt75 ***** válasza:
A magányt bírják a növények :-) ezzel nem lesz gond, de a hideget kevésbé. Szerintem ezért elfagyni nem fognak, csomagolgatni nem kell őket az tuti.
2012. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!