Kezdőoldal » Otthon » Kert » A pikírozott paradicsom...

A pikírozott paradicsom palántát mikortól öntözhetem vuxál tápoldattal?

Figyelt kérdés
Már gyönyörűen fejlődnek de a levelei kezdenek sárgulni szerintem valami hiánya van.A pikírozás óta nagyon lassan is nőnek.Megfelelő hő és fény biztosítva van arra gondoltam hogy alulról valami tápoldatot adok nekik de nemtudom hogy milyet és érdemes-e.

2017. ápr. 13. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Vuxál nem fog megártani.A pikirozás egy trauma a növény számára .Idő kell amig a gyökérzete normálisan szívni tud .
2017. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy elég neki a fény, és nem túl sok a meleg?

Az enyéim már vagy 10 napja kint vannak, mert üvegházam meg fóliám nincs, fűtött helyiségben meg csak nyúlnának.


Pikírozás után egy héttel lehet neki adni a tápoldatot szükség esetén, akkorra már helyrejönnek annyira a gyökerek. De ha rendes virágföldbe ültetted, akkor az tartalmaz műtrágyát pár hétre.

2017. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs meleg helyen /15-18 fok/ fény van megfelelően és palánta földben van veteményezve.Kint van mikor naposabb az idő de itt minden éjszaka fagy van és ki-be hordom.
2017. ápr. 14. 10:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, ha palántaföld, akkor kellhet a tápoldat. A palántaföld nemigen tartalmaz tápanyagot. Amelyik olcsó, az meg főleg nem való semmire. Én ezért használok virágföldet.
2017. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!