Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy elhagyatott üres telken...

Egy elhagyatott üres telken találtam pár nárciszt és tulipánt, de nem virágoznak, mi lehet az oka? Menthetők?

Figyelt kérdés

Gondoltam, megmentem őket.

Itt lakom már lassan 20 éve, de azon a telken még sosem láttam embert.

Viszont ha nincs értelme kiszedni a hagymákat, akkor nem töröm magam.

Miért nem virágoznak?

Igaz, hogy nincsenek gondozva, de az elszáradó növények vissza-komposztálják magukat a földbe, + a talajvíz... ez elég kéne hogy legyen neki, egyéb tápanyagot a legtöbb helyen nem kapnak.

Ha vissza lehet hozni őket virágzó állapotba, akkor is kérdés, hogy mikor szedjem ki őket. Mert ha elszáradnak, akkor nem fogom megtalálni. Ilyenkor ki lehet szedni? Nem fognak legyengülni a hagymák?


2017. ápr. 14. 19:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Lefotóztam, és most nézem a képeket: olyan nagyon nincsenek is elnyomva gaz által. Inkább száraz levelek vannak a tövek körül. Az meg talajtakarásnak még hasznos is.
2017. ápr. 14. 19:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha gondoltad, akkor váltsd valóra, csak nyerhetsz a dolgon.
2017. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valószinű "fiú" hagymák,és nem is fognak .

1 próbát azért megér .

2017. ápr. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy túl sűrűn vannak, vagy valami fa alatt, ami a későbbiek során elszívja tőlük a nedvességet, vagy egyéb miatt gyengültek le.

Ha élnek, akkor ki is virágoztathatók.

Az első évben még nem fognak nálad virágozni, akkor hizlalják fel a hagymájukat, de a második évtől már várható a virág, ha jó helyre kerülnek.


Szúrj le most melléjük pár nagyobb botot, vagy kihegyezett lécet, vagy bármit, ami alapján meg fogod találni őket. Jelölés után csinálhatsz fotót, hogy a jelölések melyik oldalán mennyit keress. (Én így szoktam áttelepítés előtt, mert ezerszámra van nálam a hagymás növény, a memóriám meg igen rossz.) Egyébként amint száradni kezdenek a levelek, már lehet kiszedni, akkor még könnyebb megtalálni.

2017. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az idén már nemm fognak virágozni, de ha ősszel átülteted, jövőre majd virágoznak.
2017. ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek surun, es fa alatt sincsenek. Csak szaraz falevelek vannak. Du. Teszek fel kepet.
2017. ápr. 15. 07:47
 7/7 anonim ***** válasza:
A virághagymák évről-évre mindig lejjebb mennek a földbe és,ha már nagyon mélyen vannak az a virágjukon is meglátszik vagy egy idő után már nem is virágoznak.Ezért mondják,hogy,ha évente nem is,de 5 évente érdemes felszedni a hagymákat.Jelöld meg,hogy hol vannak és ,ha leszáradtak a levelek felszedheted őket.De lehet,h még jövőre sem fognak virágozni meg már nagyon mélyen lehetnek a hagymák nem lesz egyszerű kiszedni őket.
2017. ápr. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!