Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a csigákkal?

Mit csináljak a csigákkal?

Figyelt kérdés
van egy szép fügefa csoport a házam előtt és megszállták a éticsigák.vékonyabb ágakon zabálják a kérget, vágási felületekre cuppannak rá és ott szívják a fügém "vérét", vagy nem tudom mit csinálnak, de sokan vannak, többen mint a tavalyi termés (pedig az sem volt semmi). Bántani nem akarom őket. Kéne némi tanács
2010. máj. 13. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod őket bántani, akkor szedd őket vödörbe/ládába és költöztesd el egy közeli mezőre, erdőszélre. Tempósan, mert nemsokára szaporodnak és tele lesztek kiscsigákkal.

Mi is így csináljuk. Eleinte naponta, kétnaponta félvödörnyit szedtünk össze, mostmár elég 3-4 naponta körülnézni a kertben, így is alig találunk néhányat.

2010. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szedd össze, és add el!Nálunk 180/kilója!!
2010. máj. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Amit még tehetsz, ha nem akarod vegyszerrel irtani őket (az elég környezetszennyező és kegyetlen dolog): 1. mikróban szárított tört tojáshéjjal körbeszórni a területet 2. sörcsapda (tálka, amibe belecsábulnak és megfulladnak a sörtől...) 3. az epret szalmával szokták védeni, elvileg nem szeretnek átmászni rajta 4. (ezt nemrég hallottam, én biztosan kipróbálom) rézkarika (mondjuk csőidomból) érintkezésbe lép kémiai úton a nyálkájukkal, ezért nem szeretnek felmászni rá. Ma már lehet elméletileg cserépre is kapni, mert pl. az árnyékliliomot is imádják megzabálni.

Remélem, segítettem én is egy kicsit. :)

2010. máj. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én az éti csigákat hazahordom,mert olvastam,hogy felfalja a valóban sok bosszúságot okozó kis fehér meztelen csigák tojásait,a veteményesemet meg nem szokták bántani.Szerintem a fáknak sem ártanak.
2010. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!